, wtorek 7 luty 2023
Zmiany koalicyjne i rotacja w zarządzie województwa śląskiego
Skład koalicji w Sejmiku Śląskim PO-PSL-SLD poszerzył się o Ruch Autonomii Śląska. fot: Tomasz ŻakDodaj do Facebook

Zmiany koalicyjne i rotacja w zarządzie województwa śląskiego

MB/MAT.PRAS.
Jak informuje Urząd Marszałkowski, Henryk Mercik z Ruchu Autonomii Śląska wszedł do Zarządu Województwa Śląskiego. To rezultat podpisanej wczoraj, 22 czerwca umowy poszerzającej skład obecnej koalicji Sejmiku Śląskiego PO-PSL-SLD o Ruch Autonomii Śląska.

Podczas wczorajszej sesji Sejmiku Śląskiego radni wojewódzcy wybrali Henryka Mercika na stanowisko członka zarządu województwa śląskiego. Za kandydaturą głosowało 27 radnych, przeciw 16, przy braku głosów wstrzymujących.

Henryk Mercik (Ruch Autonomii Śląska) objął stanowisko po tym, jak radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia rezygnacji Gabrieli Lenartowicz (PO) z członkostwa w Zarządzie Województwa.

Zmiana w składzie Zarządu Województwa Śląskiego to rezultat podpisanej w przerwie obrad Sejmiku umowy poszerzającej skład obecnej koalicji PO-PSL-SLD o Ruch Autonomii Śląska. W Sejmiku liczącym 45 radnych koalicja będzie miała 29 głosów (PO - 17, PSL - 5, SLD - 3 i RAŚ - 4). Opozycję stanowią przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości (16 radnych).

Podczas sesji Henryk Mercik zrezygnował w funkcji wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego. Na jego miejsce radni wybrali Andrzeja Sławika z RAŚ (35 głosów za, 6 przeciw, 2 radnych wstrzymało się od głosu).

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Piotr Spyra – wicewojewoda śląski z ramienia PO został odwołany. Spyra jako jedyny działacz partii rządzącej Polską i współrządzącej na Śląsku sprzeciwił się zawiązaniu przez PO ponownej koalicji z Ruchem Autonomii Śląska.
Piotr Spyra kiedyś kategorycznie sprzeciwił się zaprowadzeniu w Polsce Dnia Wypędzonych (święta niemieckiego).

To naturalne, że proniemiecka i antypolska partia rządząca dogaduje się z proniemieckim i antypolskim RAŚ-iem. A pozostałym czyli PSL i SLD chodzi tylko o stołki.
Sejmiki jak i starostwa to zupełnie zbędne struktury administracji samorządowej. Służą lokowaniu zaplecza partyjnego na stanowiskach. Gdyby te szczeble zlikwidować my obywatele nie odczulibyśmy tego w najmniejszy sposób, za to gminy i miasta by odczuły znaczną swobodę działania.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama