, niedziela 23 czerwca 2024
Wystartował portal dotyczący służby zdrowia w Polsce i Republice Czeskiej
Celem projektu jest zburzenie bariery informacyjnej w służbie zdrowia oraz zapewnienie lepszego dostępu do informacji. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Wystartował portal dotyczący służby zdrowia w Polsce i Republice Czeskiej

JM
Działa już portal, gdzie mieszkańcy Euroregionu Śląska Cieszyńskiego znajdą wszystkie przydatne informacje na temat funkcjonowania służby zdrowia w Polsce i Republice Czeskiej.

- Celem projektu jest zburzenie bariery informacyjnej w służbie zdrowia oraz zapewnienie lepszego dostępu do informacji. Pragniemy udzielać obywatelom obu krajów bezpłatnych informacji dotyczących możliwości służby zdrowia w sąsiednim państwie, z których będą mogli skorzystać. Chcemy pomóc obywatelowi Polski, przebywającemu na terenie Republiki Czeskiej mającemu problem ze zdrowiem, otrzymać istotne informacje i pomoc w jego ojczystym języku. To odnosi się także do obywatela Republiki Czeskiej przebywającego na terenie Polski - tłumaczy Justyna Samiecova, koordynatorka projektu "Zdrowie bez Granic".

Najważniejszym elementem projektu jest dwujęzyczny portal internetowy medicinewithoutborders.eu, gdzie zamieszczone zostały przydatne informacje dotyczące placówek medycznych działających na terenie Euroregionu Śląska Cieszyńskiego (w bazie jest ich już ponad czterysta), wiadomości o służbie zdrowia w obu krajach, wskazówki co zrobić w przypadku problemów zdrowotnych podczas pobytu za granicą. Okazją do wymiany swoich doświadczeń związanych ze służbą zdrowia jest również forum. To nie wszystko. W ramach projektu jego pomysłodawcy przeprowadzili również badania ankietowe wśród placówek medycznych, a także pacjentów, które miały dać odpowiedź na pytanie dotyczące potencjału współpracy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama