, środa 30 listopada 2022
Czeski Cieszyn będzie miał farmerski targ na rynku
Farmerski targ w Czeskim Cieszynie wzorowany będzie na tym, który od zeszłego roku organizowany jest w Boguminie. fot: www.mesto-bohumin.czDodaj do Facebook

Czeski Cieszyn będzie miał farmerski targ na rynku

STEFAN MAŃKA
Jak zagospodarować i ożywić przestrzeń na rynku, tak aby nie stała się ona jedynie pustym placem oraz miejscem do parkowania samochodów, a przy tym nie wydać za dużo pieniędzy? Zdaje się, że pomysł na to znalazły władze Czeskiego Cieszyna, które od przyszłego weekendu, raz w miesiącu udostępniać będą centrum miasta pod farmerski targ.

Podczas kilku handlowych godzin na farmerskim targu w Czeskim Cieszynie będzie można zakupić m.in. świeże i pochodzące z lokalnych upraw warzywa i owoce oraz sery, domowe masło oraz świeże pieczywo. Dodatkowo podczas pierwszego oraz ostatniego targu farmerskiego będzie można zakupić również wyroby pochodzące ze świniobicia.

- Ideą targów farmerskich jest umożliwienie mieszkańcom miast zakupu przede wszystkim wyrobów regionalnych, od miejscowych rolników i producentów. Od kilku lat można bowiem zaobserwować zjawisko znużenia zakupami w supermarketach i poszukiwanie lokalnych produktów spożywczych - wyjaśnia Dorota Havlíková, rzeczniczka UM w Czeskim Cieszynie, która dodaje, że miasto już rok temu planowało uruchomienie farmerskiego targu na rynku. Na drodze stanęło jednak niedostateczne przygotowanie zaplecza technicznego i organizacyjnym, które gwarantowałoby ciekawą i zróżnicowaną ofertę handlową. - Przy organizacji farmerskiego targu korzystać będziemy z doświadczenia jakie w tej dziedzinie zdobyło miasto Bogumin, które targ organizuje od zeszłego roku. Podpisaliśmy już umowę z firmą organizującą farmerski targ w Boguminie, która dostarczy swoje stoiska oraz zapewni odpowiedni poziom wystawianych produktów. Miasto nie poniesie z tego tytułu żadnych kosztów, gdyż w naszym interesie leży jedynie udostępnienie miejsca oraz przygotowanie promocji w formie plakatów i ulotek - dodaje Havlíková.

Pierwszy farmerski targ w Czeskim Cieszynie, podczas którego swoje produktu zaprezentuje 60 wystawców odbędzie się w piątek 14 lutego, w godz. od 9.00 do 16.00 oraz sobotę 15 lutego w godz. od 9.00 do 12.00 na rynku w Czeskim Cieszynie.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A u nas w tym ********** kraju mozna by to też zrobic tylko trzeba miec kasę fiskalną. Żeby bron Boże nikt się nachapał ze sprzedaży 3 selerów i wianka z mleczy.

Ależ ty **********. Chyba na targu nigdy nie byłeś.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama