, poniedziałek 11 grudnia 2023
Darmowe torby - zachętą do segregacji?
Darmowe torby na opady można odebrać w urzędzie miasta w Czeskim Cieszynie. fot: Dorota HavlíkováDodaj do Facebook

Darmowe torby - zachętą do segregacji?

SM
Kolejny rok urząd miasta w Czeskim Cieszynie zachęca mieszkańców do segregacji śmieci. Tym razem zachętą do proekologicznych zachowań mają być darmowe, plastikowe torby, które w ilości 4 tys. sztuk miasto otrzymało od firmy zajmującej się odbiorem odpadów segregowanych.

Darmowe torby na papier, szkło i plastik to forma nagrody dla mieszkańców Czeskiego Cieszyna za zaangażowanie i samodyscyplinę w zakresie segregacji odpadów. W 2012 r. miasto po opracowaniu system segregacji śmieci oraz mobilizacji mieszkańców, otrzymało certyfikat potwierdzający zmniejszenie ilości śmieci, które trafiają na wysypisko. W ostatnim kwartale 2011 roku Czeski Cieszyn spośród 42 gmin, w kategorii powyżej 4 tys. mieszkańców, znalazł się na piątym miejscu w skali województwa morawsko-śląskiego, pod względem sortowania odpadów.

Darmowe torby mają jedynie wspomóc kampanię promującą segregację śmieci. Głównym argumentem przemawiającym za segregacją są jednak pieniądze. Większa segregacja śmieci wpływa bowiem na obniżenie rocznej opłaty za wywóz śmieci. W Czeskim Cieszynie, od kilku lat jest ona stała dla wszystkich mieszkańców i wynosi 420 koron na osobę. Dla porównania w sąsiednich miejscowościach wynosi ona nawet 500 koron.

Niebieskie, zielone i żółte torby wielokrotnego użytku czekają na mieszkańców centrum miasta oraz okolicznych osiedli mieszkaniowych, którzy dokonali opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Przedstawienie dowodu wpłaty jest bowiem warunkiem otrzymania trzyczęściowego zestawu z wydziału gospodarki komunalnej UM w Czeskim Cieszynie

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama