, sobota 9 grudnia 2023
Senior taxi czyli taksówka za 15 koron dla seniorów
Usługa tanich taksówek została stworzona aby osoby po 70 roku życia mogły tanio dotrzeć do zlokalizowanych w obrębie miasta: punktów rehabilitacyjnych, gabinetów lekarskich, przychodni, szpitala, na kryty basen oraz do miejskich bibliotek. fot: karvina.czDodaj do Facebook

Senior taxi czyli taksówka za 15 koron dla seniorów

SM
Seniorzy z Karwiny, którzy przekroczyli 70 rok życia otrzymali kolejną możliwość sprawnego przemieszczania się po mieście. Po tym jak zniesiona została dla nich opłata za korzystania z miejskiej komunikacji autobusowej, władze miasta uruchomiły program specjalnych taksówek dla seniorów. Kurs w jedną stronę kosztuje ich tylko 15 koron.

Taksówkę seniorzy zamawiają telefonicznie, minimum jeden dzień przed planowaną podróżą. Każdy senior z usługi "senior taxi" może skorzystać maksymalnie 6 razy w miesiącu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 14.00. - Jest to usługa skierowana wyłącznie dla osób starszych, na stałe zameldowanych w Karwinie. Co ważne nie obejmuje ona np. kursów po zakupy - wyjaśnia Šárka Swiderová, rzeczniczka UM w Karwinie i wyjaśnia że usługa tanich taksówek została stworzona aby osoby po 70 roku życia mogły tanio dotrzeć do zlokalizowanych w obrębie miasta: punktów rehabilitacyjnych, gabinetów lekarskich, przychodni, szpitala, na kryty basen oraz do miejskich bibliotek. W każdym z tych przypadków, niezależnie od ich odległości od miejsca stałego zamieszkania koszt podróży w jedną stronę wyniesie 15 koron czyli tyle ile w Karwinie kosztuje bilet komunikacji miejskiej dla dorosłej osoby, zakupiony u kierowcy.

Jak zapewnia rzeczniczka UM w Karwinie pomysł już spotkał się z zainteresowaniem ze strony starszych mieszkańców miasta. Od momentu publikacji informacji w miejskim biuletynie, każdego dnia odbierane są telefony z zamówieniami na tanią taksówkę.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dla naszych emerytów spragnionych w piątkowy wieczór, dobrej nowiny powiem, że za to nasza gospodarka ma się dobrze, dług maleje, a finanse publiczne są stabilne i na ścieżce wzrostu. Według telewizyjnych zaklinaczy rok 2014 będzie dużo lepszy, a rok 2015 zapowiada się wręcz świetnie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama