, czwartek 25 kwietnia 2024
Wyniki matur w powiecie cieszyńskim. Jak wygląda zdawalność w poszczególnych szkołach?
W zestawieniu wszystkich szkół na naszym terenie, najlepiej wypadło Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego, gdzie maturę zdali wszyscy przystępujący do egzaminu. fot: FB/LOTEDodaj do Facebook

Wyniki matur w powiecie cieszyńskim. Jak wygląda zdawalność w poszczególnych szkołach?

ŁP
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Od poniedziałku maturzyści mogą poznać swoje indywidualne wyniki w systemie ZIU. Jak wyglądają wyniki egzaminu dojrzałości wśród maturzystów z powiatu cieszyńskiego?

W sumie do matury na terenie powiatu cieszyńskiego przystąpiło 1081 osób, z czego zdało ją 887. W zestawieniu wszystkich szkół na naszym terenie, najlepiej wypadło Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego, gdzie maturę zdali wszyscy przystępujący do egzaminu. Ze zdawalnością na poziomie 98% uplasowały się dwa największe licea w Cieszynie, a mianowicie I Liceum Ogólnokształcące im Antoniego Osuchowskiego oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz I Technikum Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Listę z najlepszymi wynikami, ze zdawalnością na poziomie 90% zamykają maturzyści reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle.

Powyżej 80% zdawalność osiągnięta została przez maturzystów z technikum działającego w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle (84%) oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie (83%). Wynikiem powyżej 70% mogą się natomiast pochwalić maturzyści z III Liceum Ogólnokształcące działającego w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie (78%), Technikum z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie (76%) oraz Technikum Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu (74%). Równo 70% wyniosła natomiast zdawalność w cieszyńskim Technikum w Cieszynie działającym w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, jak również w Technikum Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie oraz Technikum Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie. O jeden punkt procentowy niższa była natomiast zdawalność w Technikum Mechaniczno-Elektrycznym nr 3 w Cieszynie.

Poniżej 50% maturzystów zdało egzamin dojrzałości w Technikum Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie (48%), Prywatnej Szkole Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych "Proffesor" w Skoczkowie (42%), Niepublicznym Liceum Sztuk Plastycznych w Cieszynie działającym w ramach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach (40%), Technikum w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu (31%), Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych w Cieszynie (21%) oraz Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych "Primus" w Skoczowie (14%).

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli w tym roku szkołę obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Ze względu na epidemię nie był przeprowadzany natomiast egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów dodatkowych w części ustnej. Jak zapowiada Centralna Komisja Egzaminacyjna pełne wyniki tegorocznych matur z uwzględnieniem wyników osób zdających w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu) poznamy 10 września br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama