, sobota 18 maja 2024
Gminy kupią nowe wozy dla jednostek OSP
W sumie zdecydowano o przekazaniu im środków o wartości 455 tys. zł. Najwięcej, bo aż 230 tys. zł otrzyma gmina Goleszów. Nieco więcej niż połowę tej kwoty a więc 125 tys. zł otrzyma gmina Hażlach, a równo 100 tys. zł gmina Istebna. fot: goleszow.plDodaj do Facebook

Gminy kupią nowe wozy dla jednostek OSP

ŁP
Sejmik Województwa Śląskiego zdecydował o udzieleniu pomocy finansowej śląskim gminom, które dzięki przyznanym środkom będą mogły dofinansować zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP. W sumie na ten cel w budżecie Województwa Śląskiego zabezpieczona została kwota 3 mln zł, która zostanie rozdysponowana pomiędzy 22 gminy. Wśród nich znalazły się trzy z terenu powiatu cieszyńskiego.

Wytypowanie gmin nastąpiło przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na podstawie otrzymanych wniosków w sprawie udzielenia wsparcia finansowego oraz ustaleń poczynionych z Komendantami Powiatowymi, Miejskimi i Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej. Zakup nowych wozów możliwy będzie dzięki dotacji z budżetu województwa śląskiego, ale także dofinansowaniu ze środków własnych jednostek OSP, środków zabezpieczonych w tegorocznych budżetach gmin, a także ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Na terenie powiatu cieszyńskiego dotację z budżetu województwa otrzymały gminy Istebna, Goleszów oraz Hażlach. W sumie zdecydowano o przekazaniu im środków o wartości 455 tys. zł. Najwięcej, bo aż 230 tys. zł otrzyma gmina Goleszów. Nieco więcej niż połowę tej kwoty a więc 125 tys. zł otrzyma gmina Hażlach, a równo 100 tys. zł gmina Istebna. Na liście rankingowej zatwierdzonej przez Sejmik Województwa Śląskiego nie ma jednak informacji, które jednostki OSP mogą spodziewać się wkrótce zakupu nowego wozu. Na stronie gminy Goleszów znalazła się informacja, iż pozyskane środki wraz z funduszami z budżetu gminy oraz środkami własnymi jednostki OSP pozwolą na zakup wozu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Godziszowie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama