, niedziela 26 marca 2023
Rusza Wiślańska Karta Mieszkańca!
Od 1 lipca w Wiśle działa Wiślańska Karta Mieszkańca. Dzięki niej mieszkańcy miasta i osoby rozliczające tutaj podatki będą mogły liczyć na szereg zniżek i korzyści. Wnioski o wydanie karty można już składać. fot: UM WisłaDodaj do Facebook

Rusza Wiślańska Karta Mieszkańca!

red.mat.pras.
Od 1 lipca w Wiśle działa Wiślańska Karta Mieszkańca. Dzięki niej mieszkańcy miasta i osoby rozliczające tutaj podatki będą mogły liczyć na szereg zniżek i korzyści. Wnioski o wydanie karty można już składać. Wiślańska Karta Mieszkańca to program, który ma na celu wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców Wisły, ale przede wszystkim poprawę jakości życia w miejscowości i łatwiejszy dostęp do obiektów kulturalnych, sportowych oraz różnych usług. Dzięki karcie mieszkańcy Wisły będą mogli korzystać z szeregu zniżek i ułatwień, które przygotował wiślański samorząd w porozumieniu z licznymi partnerami.

- Chcemy, żeby wszyscy mieszkańcy Wisły, którzy złożyli wniosek o kartę, mieli zagwarantowane zniżki oraz ułatwienia w postaci choćby tańszych parkingów, zniżek na bilety, czy też tańszych usług gastronomicznych i wielu innych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że życie w mieście turystycznym, oprócz szeregu korzyści, niesie także za sobą pewne utrudnienia, dlatego chcemy wyjść temu naprzeciw i zagwarantować mieszkańcom specjalne korzyści – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Kartę może otrzymać w szczególności każda osoba zameldowana w Wiśle, na pobyt stały lub czasowy, i rozliczająca tutaj podatek dochodowy od osób fizycznych. Samorząd przygotował także karty dla dzieci i młodzieży - osoby do 18 roku życia mogą otrzymać kartę, jeżeli choć jeden z rodziców lub opiekunów prawnych rozlicza podatek właśnie w Wiśle. Wiślańska Karta Mieszkańca jest spersonalizowana imieniem i nazwiskiem. Może się nią posługiwać wyłącznie jej posiadacz.

Szereg zniżek dla mieszkańców

Wszyscy mieszkańcy Wisły, którzy odbiorą Wiślańską Kartę Mieszkańca będą mogli liczyć na zniżki i rabaty w kilkudziesięciu punktach na terenie miasta i nie tylko. Do programu przystąpiły lokale gastronomiczne na terenie Wisły, które proponują rabaty do 20 procent, wyciągi, instytucje miejskie, a także atrakcje poza miejscowością. Co ważne, mieszkańcy będą mogli korzystać też z tańszych parkingów. Za miejsce parkingowe przy Centrum Przesiadkowym, przy targowisku i na ul. 1 Maja, naprzeciwko Piekarni u Troszoka, właściciele Karty za trzygodzinny postój w dni robocze, poza wakacjami i feriami, zapłacą tylko złotówkę. Wiślańska Karta Mieszkańca będzie także pełniła funkcję karty bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle. Prawdziwym rarytasem są duże zniżki na dopiero co otwarty Park Kąpielowy w Wiśle, które dla posiadaczy Karty wyniosą 50 procent.

- Chcemy ciągle rozwijać system zniżek i rabatów dla naszych mieszkańców, mam nadzieję, że już wkrótce w naszym systemie pojawią się kolejni partnerzy – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Jak otrzymać Kartę Mieszkańca?

Kartę można otrzymać w dwóch formach: aplikacji mobilnej oraz karty plastikowej. Każda z nich jest jednakowo ważna i uprawnia do takiej samej liczby zniżek. Aplikację mobilną Wiślańskiej Karty Mieszkańca można bezpłatnie pobrać z Google Play (smartfony z systemem Android) lub App Store (smartfony z systemem IOS). Po instalacji wystarczy podać swoje dane, które automatycznie zostaną wysłane do Urzędu Miejskiego, w celu potwierdzenia stałego zameldowania. Po pozytywnej weryfikacji aplikacja będzie aktywna. Dla tych, którzy nie są zameldowani w Wiśle, ale rozliczają tu podatki, konieczne będzie dostarczenie do urzędu wypełnionego wniosku oraz do wglądu pierwszej strony aktualnego rozliczenia podatkowego.

Karta wydawana jest bezpłatnie oraz bezterminowo, choć uprawnienia do posiadania zniżek są przyznawane na okres 2 lat od daty jej wydania, z możliwością przedłużenia na kolejny okres.

Więcej informacji : Tutaj

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama