, poniedziałek 20 maja 2024
Wspólnie kupią energię elektryczną. Chcą zaoszczędzić do kilkudziesięciu procent
Wynegocjowanie tańszych stawek za energię elektryczną możliwe jest dzięki tworzeniu grup zakupowych. fot: elektrowniarybnik.plDodaj do Facebook

Wspólnie kupią energię elektryczną. Chcą zaoszczędzić do kilkudziesięciu procent

JM
Gminy Goleszów oraz Skoczów znalazły się w grupie piętnastu samorządów z całego kraju, które wspólnie kupią energię elektryczną od wyłonionego w drodze przetargu dostawcy. Liczą, że dzięki temu zaoszczędzą nawet do kilkudziesięciu procent rocznie na wydatkach za prąd.

Przystąpienie do wspólnej grupy zakupowej to jedno z zaleceń firmy, która w obu gminach przeprowadzała audyt energetyczny. Ma przynieść to obniżenie kosztów zakupu energii. Do tej pory Skoczów jak i Goleszów mogły liczyć na około 10 proc. rabat. Mają nadzieję, że teraz będzie on co najmniej dwukrotnie wyższy. - Patrząc na doświadczenia innych samorządów, to koszt zakupu energii może być o 20-30 proc. niższy - mówi Krzysztof Glajcar, wójt gminy Goleszów, którego rabatem-marzeniem jest ten w wysokości 50 proc.

Oprócz gmin z naszego powiatu we wspólnej grupie zakupowej znalazło się również trzynaście innych gmin i miast z północnej, centralnej i południowej Polski: Ciechanów, Bochnia, Podegrodzie, Mrągowo, Wołomin, Sanok, Poręba, Kozienice, Giżycko, Łukowice, Otwock, Karczew, Józefów.

Wspólnie zakupią one energię elektryczną o wartości 28 mln zł. W ciągu najbliższych dni w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ma zostać ogłoszony przetarg, który wyłoni dostawcę prądu.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a moze 100% rabat

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama