, piątek 12 sierpnia 2022
Ciemno wszędzie, co to będzie?!
Wójt Zebrzydowic Andrzej Kondziołka w urzędzie ma prąd, ale w domu bardzo nie. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Ciemno wszędzie, co to będzie?!

ER
Mieszkańcy Zebrzydowic mają już dość ciągłych wyłączeń prądu. — Nawet mnie już nerwy puszczają — piekli się wójt Andrzej Kondziołka. Ostrzega, że jeżeli sytuacja szybko się nie poprawi, to razem z mieszkańcami zrobi przed siedzibą firmy energetycznej Vattenfall pikietę.
Wyłączenia prądu to zmora Zebrzydowic. Zdarzają się od miesięcy, co kilka dni, o różnych porach. Przez popsuty transformator, którego Vattenfall od dłuższego czasu nie chce naprawić, ludzie nie tylko mają ciemno w mieszkaniach. Jest też zimno, bo w wielu domach ogrzewanie jest na prąd i często brakuje wody, bo pompy bez energii stają. — Pomalować się przed lustrem rano nie można, ogolić się nie ma jak — mówi jeden z mieszkańców. Inny dodaje, że już dwa telefony przenośne wyrzucił, bo nie wytrzymały ciągłych wyłączeń prądu.

— Ja też w domu nie mam tego upragnionego dobra, jakim w XXI wieku w Zebrzydowicach jest energia elektryczna — kiwa głową wójt Andrzej Kondziołka. Przekonuje, że jeżeli spółka energetyczna nie naprawi popsutego transformatora, to zorganizuje przed Vattenfallem pikietę.

A co na to Vattenfall? Rzecznik prasowy firmy Łukasz Zimnoch zapewnia, że spółce też... zależy na systematycznych dostawach energii.

SŁUCHAJ REPORTAŻU ANDRZEJA OCHODKA Z RADIA KATOWICE O SYTUACJI W ZEBRZYDOWICACH.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W Zebrzydowicach ciemnota. Monitujcie do Vattenfalla, co by Wam Siłownię Wiatrową na ten czas wystawili.

To już trwa od lat, mogę pokaząć pismo, że wdg vattenfall jest wszystko ok, zaraz poszukam i podeślę redakcji,,,.

To pismo jest sprzed kilku miesięcy. :D

Otrzymaliśmy kolejne pismo z firmy Vattenfall. Każdy z czytelników, może zapoznać się z jego treścią, którą prezentujemy poniżej.
Dotyczy: Pisma z dnia 8.08.br. Także w imieniu Mieszkańców Zebrzydowic.
Szanowny Panie, Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na wyżej wymienione pismo (w nawiązaniu do pisma z dnia 22.08.br.) w imieniu Vattenfall Distribution Poland Spółka Akcyjna jeszcze raz bardzo Państwu dziękuję za zgłoszenie uwag dot. pracy sieci elektroenergetycznej.
Po analizie szczegółowych danych dot. pracy w 2007 r. (analiza obejmuje dane od dnia 01.01.2007r. Do dnia 27.08.2007r.) wszystkich 3 linii średniego napięcia, które znajdują się w ciągach zasilających nieruchomości położone w Zebrzydowicach stwierdzam, że:
- najdłuższy sumaryczny czas przerw ( obejmujący czas trwania wszystkich przerw awaryjnych i tych związanych z przełączeniami i zadziałaniem automatyki zabezpieczeniowej) wyselekcjonowany dla najniekorzystniej położonej stacji dla jednej z w/w linii średniego napięcia wynosi ok. 9H
- natomiast dla pozostałych dwóch linii średniego napięcia analogiczny sumaryczny czas przerw dla każdej z nich to ok. 7H w uzupełnieniu wyjaśniam, że w ciągu zasilającym nieruchomość położoną w Zebrzydowicach znajduje się tylko jedna z w/w linii średniego napięcia.
W związku z powyższym analizując szczegółowe dane dot. pracy całego ciągu sieci elektroenergetycznych z którego zasilana jest nieruchomość znajdująca się w Zebrzydowicach, ul. Ks. Janusza 21 stwierdzam, że sumaryczny czas przerw awaryjnych dla w/w nieruchomości nie przekroczył dopuszczalnego w 2007r. (określonego obowiązującymi przepisami prawa) czasu trwania wyłączeń awaryjnych, (czyli 48 godzin).
Podkreślam, że zaplanowane wcześniej inwestycje dot. przedmiotowych linii średniego napięcia (deklarowane w marcu 2006r. W Urzędzie Gminy Zebrzydowice)
zostały zrealizowane:
-wymiana transformatorów w Głównych Punktach Zasilania
-wymiana izolatorów na liniach średniego napięcia
REASUMUJĄC wszystkie ustalenia związane z Państwa skargą.
Wobec powyższego, a także w oparciu o wynik aktualnych obchodów przedmiotowych linii elektroenergetycznych stwierdzam zdecydowaną poprawę stanu linii elektroenergetycznych, a także zdecydowaną poprawę usług przesyłowych świadczonych Odbiorcom energii elektrycznej zamieszkałym w Zebrzydowicach (znaczące zmniejszanie ilości przerw w dostarczaniu energii elektrycznej). Potwierdzenie tej sytuacji znajduję także w opinii przekazanej na spotkaniu w dniu 28.06.br. w Urzędzie Gminy w Zebrzydowicach.
Oceniam pracę w 2007r. Wszystkich trzech linii średniego napięcia zasilających nieruchomości znajdujące się w Zebrzydowicach jako dobrą, czyli jednocześnie uznaję, że inwestycje, które zostały zrealizowane przyniosły oczekiwany efekt.
Mając świadomość, że występujące przerwy w dostawie energii elektrycznej powodują utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu firm i mieszkańców Zebrzydowic także w związku z tym, że stanowią one stratę handlową dla naszej Spółki planyjemy w ostatnim kwartale tego roku i w 2008r. Realizację kolejnych prac, które wpłyną na ograniczenie ilości przerw w dostarczaniu energii elektrycznej.
Ew. dodatkowe informacje związane z wyżej poruszonymi tematami można uzyskać pod nr tel. 032 30-35-287
Proszę uprzejmie o przekazanie treści niniejszego pisma wszystkim zainteresowanym.
Jeszcze raz bardzo serdecznie Państwa przepraszam za wszelkie utrudnienia spowodowane pracą sieci elektroenergetycznej.

Tą sprawą musiał by się zająć UOKiK i Urząd Regulacji Energetyki gdyż to jest skandal żeby takiej firmie dawać koncesje a nie umie dotrzymać warunków umowy.Śmiech na salonach.Jestem za pikietą i rozgłośnieniu tego na szersząskale.

Ten limit 48 godzin wyłączeń awaryjnych to chyba został już na rok 2008 wykorzystany. Przecież kilka dni temu (z 18 na 19 lutego) było około 12 godzin przerwy. Normalnie szlag trafia jak pod numerem 991 słyszę : "awaria na linii średniego napięcia, czas usuwana awarii 2 godziny".

Może jakieś akcje społecznego nieposłuszeństwa...

może każdy popropaguje ten obrazek autorstwa Odyńca, gdzieś mam lepszą wersję:
http://www.zebrzydowice.net/cutenews/data/upimages/obrazy/vattenfall_ody...

Pomimo tych negatywnych wpisów trzeba przyznać,że ta falowana wata osiąga sukcesy - w ostatnim czasie udało się jej w ciągu jednej minuty trzy razy wyłączyć i dwa razy załączyć napięcie. Nie trzeba być fachowcem by określić jak wpływa to na wszelkie urządzenia elektryczne. Gratulacje PANOWIE VATTENFALOWCY. O bezczelności może świadczyć fakt z poprzednich lat kiedy dyżurny tłumaczył wyłączenie napięcia przetaczaniem kadzi z piwem w browarze Rybnik brawo !

A nie moznaby Zebrzydowic podłączyć pod Bielsko, tak jak jest z resztą powiatu?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama