, sobota 13 kwietnia 2024
Bieżące inwestycje drogowe w Cieszynie
Na konferencji prasowej w dniu 28 sierpnia z-ca burmistrza Przemysław Major przekazał mediom aktualny stan prac na ulicach i drogach miasta Cieszyna. fot: FJDDodaj do Facebook

Bieżące inwestycje drogowe w Cieszynie

FJD
Na konferencji prasowej w dniu 28 sierpnia z-ca burmistrza Przemysław Major przekazał mediom aktualny stan prac na ulicach i drogach miasta Cieszyna

Przebudowa odcinka ul. Frysztackiej, na odcinku od ulicy Hażlaskiej do Folwarcznej jest na ukończeniu i aktualnie trwa ostatni etap, który polega na położeniu nawierzchni nakładki asfaltowej i chodników. Został oddany i odebrany mur oporowy, który wchodzi także w skład tej inwestycji, planowanej do oddania na koniec sierpnia br. Miasto liczy się jednak z kilkudniowym opóźnieniem, ale na pewno w następnych dwóch tygodniach droga zostanie włączona do ruchu. Przy okazji tej inwestycji rozpoczęto także przebudowę, a właściwie remont odcinka drogi Hażlaskiej od ul. Frysztackiej do ul. Św. Jerzego. Jednocześnie trwają prace przy opracowaniu dokumentacji projektowej na przebudowę całej ulicy Hażlaskiej włącznie do drogi ekspresowej S-52 i zaplanowane jest do końca br. Kończą się także prace na ulicy Katowickiej na której aktualnie wymieniane są krawężniki, które determinowały położenie ostatniej warstwy ścieralnego asfaltu. Zakończenie tych prac planowane jest do końca pierwszej połowy września br.

Jednym z ważniejszych zadań drogowych jest także wymiana przystanków autobusowych z których 14 zostało zakwalifikowanych do rzeczonej wymiany. Zabezpieczone środki w budżecie wysokości 200 tyś jednak nie wystarczyły, ponieważ chętni do tych prac zaoferowali zbyt wysokie ceny. W tej sytuacji miasto rozpisało nowy przetarg, który będzie ogłoszony na początku września z jednoczesnym zmniejszeniem o 3 szt. ilości przystanków do wymiany.

Trzecie zadanie do którego aktualnie przygotowuje się miasto, to przebudowa targowiska rolno-spożywczego. Na tą inwestycję miasto otrzymało dofinansowanie z programu rozwoju obszarów wiejskich z województwa śląskiego, a to obliguje zakończenie tych prac do końca bieżącego roku.

Ostatnie zadanie drogowe, które aktualnie jest kończone to jest I etap modernizacji oświetlenia publicznego miasta Cieszyna, w ramach którego wymienionych zostało ponad 2 tyś lamp oświetleniowych. Z odbiorem jednak są pewne problemy ponieważ system oświetleniowy, który miasto kupiło od TAURONU w 2017 r nie jest do końca kompatybilny z nowymi lampami LED i nowymi kablami. Wykonawca jednak zapewnia miasto, że z tym problemem sobie poradzi i już w tym tygodniu nastąpi ostateczny odbiór całego oświetlenia. Modernizacja tego całego oświetlenia objęła: wymianę 2300 lamp, 240 słupów, 48 km linki zasilającej, doświetlenie 18 przejść dla pieszych, oraz fundamentów słupów oświetleniowych w niektórych miejscach. Całkowity koszt to 6,5 mln zł w tym dofinansowanie 4,5 mln zł z regionalnego funduszu operacyjnego woj. śląskiego.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Lepiej stworz wiecej przystankow bo odleosci p.o. miedzy nimi za duze niepraktyczne trzeba uatrakjcyjnic transport publiczny ale niekoniecznie wiaty... mieszkancy ieszyn zamiast autobusem pakuja sie w miasto zardzewialym autem bo chleb do kaufa

Frysztacka jest na ukonczeniu.. Pusty plac budowy zero ruchu w pracach i czasem jakis robotnik przeleci w tym tempie to skoncza za 3 lata.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama