, piątek 23 luty 2024
Wraz z nowym rozkładem bez utrudnień
W najbliższą niedzielę (9.12) wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei. fot: arch. GC/ DR



Dodaj do Facebook

Wraz z nowym rozkładem bez utrudnień

KT
W najbliższą niedzielę (9.12) wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Nasz region zyska nowe połączenie przez Strumień. Z kolei, na linii Zebrzydowice-Cieszyn pojedziemy już bez utrudnień.

Po wielu latach kolej wraca do Strumienia. Linia zostanie uruchomiona wraz z nowym rozkładem jazdy Kolei Śląskich 2018-2019. Będzie to połączenie weekendowe z Gliwic przez Rybnik do Wisły. - Widzimy bardzo duże zainteresowanie nowymi połączeniami wśród mieszkańców i lokalnych władz Knurowa i Strumienia. Miło nam zatem, że nowy rozkład jazdy będzie mógł się zacząć od premierowego przejazdu z podróżnymi tą trasą. Dodatkowo 9 grudnia przypada również ostatnia Rodzinna Niedziela, będzie to zatem podwójna okazja do wybrania się całą rodziną do Wisły – podkreśla Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – W ślad za dużym zainteresowaniem lokalnych społeczności przy tej nowej trasie będziemy wspólnie z Organizatorem analizować możliwość zatrzymywania się w przyszłości także w innych miejscowościach, np. Warszowicach – dodaje. Nowa trasa zyska nomenklaturę S76. Nazwa handlowa połączeń to Kubalonka. Czas przejazdu całej trasy z Gliwic do Wisły będzie wynosić niecałe trzy godziny.

Co ważne, z Cieszyna do Zebrzydowic pojedziemy już bez konieczności korzystania z autobusów zastępczych. Wymiana torów, która dobiegła końca, skróci podróż pociągów na tej trasie o 7 minut. Tym samym, bez utrudnień dojedziemy tą linią do Katowic lub Czechowic-Dziedzic.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No super :-) Czytając ten artykuł możemy czuć się jak XIX wieczni mieszkańcy Księstwa Cieszyńskiego którzy podobne artykuły czytali w Gwiazdce Cieszyńskiej. W 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę osobowy wraca do Cieszyna hehehe

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama