, poniedziałek 20 maja 2024
Wracają godziny dla seniora
Osoby starsze są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19. Dlatego też, aby zmniejszyć wśród nich ryzyko zakażenia korona wirusem rząd wraca z pomysłem godzin dla seniorów. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Wracają godziny dla seniora

UM
Od kilku dni Polska notuje kolejne rekordy zakażeń. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że cały kraj został objęty żółtą strefą. Rząd wprowadza również godziny dla seniorów, czyli czas, gdy zakupy w sklepach mogą robić tylko osoby po 60. roku życia.

Od czwartku 15 października zacznie obowiązywać przepis „godzina dla seniora”.

Codziennie w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.
Osoby starsze są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19. Dlatego też, aby zmniejszyć wśród nich ryzyko zakażenia korona wirusem rząd wraca z pomysłem godzin dla seniorów.

Godziny dla seniorów w Polsce obowiązywały już na początku kwietnia. Przepis ten - po licznych protestach - został zniesiony na początku maja.

Krytycznie do powrotu godzin dla seniorów odniósł się Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

"Jest to rozwiązanie znane z okresu od marca do maja br., gdy podstawowym jego skutkiem była dezorganizacja pracy sklepów i ciągnące się metrami kolejki konsumentów czekających na możliwość zrobienia zakupów"- czytamy na stronie Izby Handlu.

Zwrócono również uwagę, że - "W warunkach rosnącej liczby zakażeń zupełnie logiczne wydawałoby się przywrócenie handlu w niedziele – pozwoliłoby to na rozluźnienie ruchu w sklepach, co pozostaje nie bez znaczenia z punktu widzenia ryzyka epidemicznego. Tymczasem, w trakcie sobotniej konferencji prasowej, Premier wraz z Ministrem Zdrowia ogłosili przywrócenie godzin dla seniora w sklepach".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama