, piątek 21 czerwca 2024
W Drogomyślu stanęła stacja naprawy rowerów
Zepsuty rower? Teraz to już nie problem! Szczególnie, kiedy na trasie Twojego przejazdu jest Drogomyśl.  fot: UG StrumieńDodaj do Facebook

W Drogomyślu stanęła stacja naprawy rowerów

red.mat.pras.
W Drogomyślu stanęła stacja naprawy rowerów

Nowoczesny i atrakcyjny wygląd zakupionej stacji jest dodatkowym elementem stanowiącym o poprawie estetyki centralnej części sołectwa.

Zepsuty rower? Teraz to już nie problem! Szczególnie, kiedy na trasie Twojego przejazdu jest Drogomyśl. W miniona sobotę uroczyście otwarta została samoobsługowa stacja naprawy rowerów, która stanęła w samym centrum miejscowości przy Przyjaznym Skwerze. Będzie z niej można korzystać bezpłatnie 24 godziny na dobę.

Stacja została zakupiona w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa sołecka” 2020. Wniosek przygotowywała Gmina Strumień we współpracy z sołtysem Zbigniewem Podymą. Dotacja z budżetu Województwa Śląskiego na ten cel wyniosła: 8160,00 zł pozostałe środki gmina Strumień wyłożyła z własnego budżetu. Koszt całej inwestycji to 10 120,44 zł.

Rower dla wielu mieszkańców miejscowości jak i młodzieży szkolnej jest podstawowym środkiem komunikacji, przez Drogomyśl przebiega również Wiślana Trasa Rowerowa dlatego Sołtys wraz z Radą Sołecką zdecydowali o właśnie takim zakupie. Stacja serwisowa wyposażona w szeroką gamę akcesoriów niezbędnych do wykonania koniecznej naprawy zawiera m.in.: wkrętak krzyżowy, wkrętak płaski, klucz nastawny, klucze płaskie, zestaw kluczy imbusowych, łyżki do opon, pompkę z adapterem na wszystkie rodzaje wentyli, pomocniczy stojak na rowery, szczypce płaskie, pneumatyczny uchwyt do deskorolki, tłok do pompki ze stali nierdzewnej. Co ważne, stacja naprawy rowerów jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych i zawiera dostosowany adapter od pompki dla wózków inwalidzkich.

Nowoczesny i atrakcyjny wygląd zakupionej stacji jest dodatkowym elementem stanowiącym o poprawie estetyki centralnej części sołectwa.
Aby zakup mógł być już w pełni wykorzystywany przez rowerzystów, w minioną sobotę dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.

W tym roku pula środków na wydatki związane z Marszałkowskim Konkursem „Inicjatywa sołecka” 2020 została ustalona na poziomie 2 997 380,31 zł. Środki te zostały rozdysponowane pomiędzy 118 wybranych zadań, cztery z nich zostały zrealizowane na terenie gminy Strumień m.in. w Drogomyślu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama