, poniedziałek 24 czerwca 2024
Ustroń: Budżet Obywatelski po raz drugi!
Do 31 maja można zgłaszać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.  fot: UM UstrońDodaj do Facebook

Ustroń: Budżet Obywatelski po raz drugi!

red.
Już po raz drugi mieszkańcy Ustronia mogą współdecydować o wydatkach publicznych w swoim mieście na 2018 rok. Do 31 maja można zgłaszać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Na ten cel przeznaczono 360 tys. zł, równo po 40 tys. zł na każde z 9 ustrońskich osiedli: Polana, Poniwiec, Ustroń Centrum, Ustroń Górny, Ustroń Dolny, Zawodzie, Hermanice, Lipowiec oraz Nierodzim.

Jakie zadania nie będą mogły być zrealizowane?
Całkowity budżet zadania nie może przekroczyć wysokości przeznaczonych środków, a także roku kalendarzowego, na który zostało zgłoszone. W przyszłości zadanie nie powinno generować zbyt wysokich kosztów w porównaniu do jego wartości. Nie może ono również być sprzeczne z obowiązującymi w mieście planami i programami, w szczególności z planami zagospodarowania przestrzennego, programami gospodarczymi, unijnymi oraz przedsięwzięciami wpisanymi do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Należy zgłaszać takie projekty, które zakładają realizację całego zadania, a nie jedynie jego części.

Do 30 czerwca wszystkie projekty zostaną opublikowane, a później odbędzie się ich weryfikacja i opiniowanie. Następny krok należy do mieszkańców, którzy w głosowaniu wybiorą najlepsze projekty. Wyniki zostaną ogłoszone 10 października 2017 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama