, niedziela 19 maja 2024
Szczepienie osób 60+ przeciwko COVID-19. Po szczepionkę nawet na drugi koniec województwa?
Na chwilę obecną, najbliższe wolne terminy szczepień przeciwko COVID-19 wyznaczane są na drugą połowę kwietnia oraz początek i połowę maja br.  fot: Pixabay.comDodaj do Facebook

Szczepienie osób 60+ przeciwko COVID-19. Po szczepionkę nawet na drugi koniec województwa?

MSR
Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło rejestrację kolejnej grupy osób, które w najbliższym czasie mogą skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Elektroniczne skierowania na szczepienie brytyjsko-szwedzką szczepionką AstraZeneca wystawione zostały osobom, które ukończyły 60 rok życia. Jakie są terminy szczepień i miejsca, gdzie można otrzymać pierwszą dawkę szczepionki?

Od 20 marca trwają zapisy na szczepienia seniorów w wieku 67 i 68 lat. W poniedziałek, 22 marca rozpoczęła się rejestracja seniorów z roczników 1955-1956, a od wtorku, 23 marca możliwa jest rejestracja dla roczników 1957-1961. W czwartek 25 marca wznowione będą też zapisy dla seniorów powyżej 70 lat.

Sprawdziliśmy jak wygląda proces rejestracji i terminy, które proponowane są seniorom z województwa śląskiego, w tym także powiatu cieszyńskiego. Rejestracja na szczepienie przebiega bowiem dwojako. Można skorzystać z telefonu do najbliższego punktu szczepień, które można wymienione zostały TUTAJ, a także dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989. O ile połączenie z pobliską przychodnią może się okazać nie lada osiągnięciem, to bez problemu proces rejestracji można przeprowadzić poprzez automatyczny system rejestracji, do którego zostaniemy przekierowani po pozytywnej weryfikacji. Następuje ona po wpisaniu na klawiaturze telefonu numeru PESEL oraz podaniu kodu pocztowego. Po stwierdzeniu ważności elektronicznego skierowani automat zaproponuje nam termin i miejsce szczepienia, które obecnie odbywa się brytyjsko-szwedzką szczepionką AstraZeneca.

Na chwilę obecną, najbliższe wolne terminy szczepień przeciwko COVID-19 wyznaczane są na drugą połowę kwietnia oraz początek i połowę maja br. Automat zaproponował nam kilka terminów oraz miejsc przyjęcia pierwszej dawki szczepionki. I tu pojawiła się pewna niedogodność, która dla wielu osób może stanowić problem w skorzystaniu z możliwości bezpłatnego szczepienia. Automatyczny system rezerwacji wybiera bowiem dostępne terminy i miejsca szczepień z całego województwa. Po wpisaniu na klawiaturze telefonu cieszyńskiego kodu pocztowego została nam zaproponowana wizyta w Częstochowie, Bytomiu, Koniecpolu, Katowicach, Sosnowcu oraz Gliwicach. Rozmowa z konsultantem też nie przyniosła rozwiązania problemu odległości punktu szczepień od miejsca zamieszkania, który zaproponował nam dokładnie takie same lokalizacje jak automatyczny system rejestracji.

Po nieudanej próbie rejestracji, zarówno automat, jak i konsultant zachęcają do ponowienia próby za kilka dni, informując iż w najbliższych dniach pojawią się nowe terminy szczepień. Czy będą one dostępne także nieco bliżej niż na drugim końcu województwa?

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama