, środa 24 kwietnia 2024
Pierwsze lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie
Jak widać inwestycja zaczyna przynosić efekty, w postaci gotowości do szybkiego przetransportowania pacjentów do innych placówek, w których wykonywane są zabiegi uzupełniające możliwości cieszyńskiego szpitala. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Pierwsze lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

MM/mat.pras.
Pierwsze lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował pacjenta, u którego konieczne było wykonanie zabiegu trombektomii czyli usunięcia skrzepliny naczynia wewnątrzczaszkowego powodujące niedokrwienie mózgu. fot. mat. pras.

W piątek na lądowisku zlokalizowanym na dachu Szpitala Śląskiego w Cieszynie miało miejsce pierwsze lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Konieczne było bowiem pilne przetransportowanie pacjenta w celu wykonania pilnego zabiegu ratującego jego życie.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował pacjenta, u którego konieczne było wykonanie zabiegu trombektomii czyli usunięcia skrzepliny naczynia wewnątrzczaszkowego powodujące niedokrwienie mózgu.

- W przypadku zawału niedokrwiennego mózgu okno terapeutyczne wynosi 6 godzin. W tym czasie powinna zostać wykonana diagnostyka oraz zabieg wyjęcia skrzepliny. Obecnie trombektomia jest najskuteczniejszą metodą interwencyjnego leczenia zawału niedokrwiennego mózgu. Zabieg ten umożliwia uniknięcie powikłań, w tym paraliżu. Wykonuje się go tylko w niektórych ośrodkach, m.in. w Oddziale Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu, dokąd został przetransportowany pacjent z cieszyńskiej placówki - informuje Szpital Śląski w Cieszynie.

Przypomnijmy, iż lądowisko na dachu Szpitala Śląskiego w Cieszynie otwarto 10 grudnia 2019 roku. Koszt jego budowy wyniósł 11 mln zł, jednak jak widać inwestycja zaczyna przynosić efekty, w postaci gotowości do szybkiego przetransportowania pacjentów do innych placówek, w których wykonywane są zabiegi uzupełniające możliwości cieszyńskiego szpitala.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pierwsze lądowanie zaliczone :) Brawo dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama