, niedziela 23 czerwca 2024
Sezon inwestycyjny na drogach rozpoczęty
Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Sezon inwestycyjny na drogach rozpoczęty

red.
Sezon inwestycyjny na drogach rozpoczęty


Sezon inwestycyjny na drogach rozpoczęty

Powiat Cieszyński rozpoczyna realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2645S – ul. A. Asnyka w Zebrzydowicach i ul. A. Mickiewicza w Marklowicach Górnych” w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Wykonawcą robót jest firma DROGRÓD Szymon Tetla z Ćwiklic, a nadzór Inwestorski sprawować będzie firma Sweco Consulting Sp. z o.o. z Poznania. Pod koniec kwietnia odbyło się przekazanie placu budowy w/w zadania.

Zadanie inwestycyjne obejmuje przebudowę jezdni wraz z wykonaniem nowej dwuwarstwowej nawierzchni bitumicznej z lokalnym wzmocnieniem istniejącej konstrukcji podbudowy. W Marklowicach Górnych na odcinku od ul. Szkolnej do granicy państwa zastąpiony zostanie istniejący ciąg dla pieszych poboczem bitumicznym o szerokości 1,5 m. Istniejące pobocza przebudowane zostaną na pobocza bitumiczne o szerokości 1,0 – 1,5 m. Firma wykonana również 4 przystanki autobusowe wyposażone w perony przystankowe oraz odcinki chodnika o szerokości 2,0 m i 1,5 m. Przebuduje skrzyżowania z drogami gminnymi (korekta geometrii łuków) – 9 szt. i wewnętrznymi – 6 szt. Do kolejnych zadań należy wykonanie poboczy gruntowych o szerokości 0,5m za poboczami bitumicznymi, przebudowa istniejących zjazdów do posesji, wykonanie odwodnienia: połączenie systemu rowów i przepustów z nowymi 2 odcinkami sieci kanalizacji deszczowej – kolektor (fi 400 i 500) z przykanalikami, ze studniami rewizyjnymi i studzienkami ściekowymi zlokalizowanymi poza jezdnią, regulacja oraz profilowanie rowów z odcinkowym umocnieniem, przebudowa przepustów pod zjazdami do posesji, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, oczyszczenie przepustów z namułu, roboty remontowe na przepuście na cieku Skotniczanka, a także przebudowa 3 kolidujących słupów linii napowietrznej nN (demontaż i montaż).

Wartość zadania wynosi 3,1 mln zł, z czego blisko 1,5 mln zł stanowić będą środki pozyskane z budżetu państwa, a resztę wyłożą Powiat i Gmina Zebrzydowice. O planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z realizacją Inwestycji będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Starostwa, PZDP jak również Urzędu Gminy Zebrzydowice – mówi Starosta Cieszyński Janusz Król. Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie, a planowany termin jego zakończenia to końcówka października 2017 r.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama