, czwartek 29 luty 2024
Ruszyło głosowanie w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego
O północy rozpoczęło się głosowanie w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i potrwa do 19 września br.  fot: bo.slaskie.plDodaj do Facebook

Ruszyło głosowanie w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

REDAKCJA
O północy rozpoczęło się głosowanie w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i potrwa do 19 września br. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec województwa. Głosowanie odbywa się elektronicznie na stronie ebo.slaskie.pl. Na liście projektów dopuszczonych do głosowania znajduje się 120 zadań zgłoszonych przez mieszkańców województwa śląskiego.

Jak głosować w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim?

Aby zagłosować na wybrane zadanie, należy wykonać 4 kroki. Po pierwsze trzeba wybrać zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (od 1 do 3 punktów na zadania w puli EKO oraz od 1 do 3 punktów na zadania z puli REGIO z dowolnych 7 podregionów). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy - kliknij ponownie w zaznaczoną punktację. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony - wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga - punkty przyznajemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.

Kolejnym krokiem jest uwierzytelnienie. W tym kroku należy podać swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki). Dane te posłużą do weryfikacji poprawności głosowania. Na wskazany numer telefonu przesłany zostanie kod weryfikujący. Dwa ostatnie kroki polegają odpowiednio na potwierdzeniu swojego wyboru poprzez kliknięcie opcji "wyślij", a następnie zatwierdzenie oddawanych punktów, poprzez wpisanie kodu, który otrzymamy smsem na wskazany numer telefonu. Ostatni krok polega na wyborze opcji "zatwierdź".

Głosowanie w tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego odbywa się poprzez stronę internetową dostępną TUTAJ. Wyniki głosowania powinny być znane jeszcze we wrześniu br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama