, czwartek 18 kwietnia 2024
Rusza nabór wniosków do III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego
Ogłoszenie wyników 3. edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego powinno nastąpić do 24 września 2021 r. fot: bo.slaskie.plDodaj do Facebook

Rusza nabór wniosków do III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

ŁP
Mieszkańcy województwa śląskiego mogą zgłaszać pomysły do kolejnej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków trwa do 16 maja. Podobnie jak w poprzednich edycjach, do podziału jest 10 milionów złotych, w tym 750 tys. zł na projekty, które realizowane mogą być m.in. na terenie powiatu cieszyńskiego.

W tym roku pula Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego podzielona została na dwie kategorie: EKO (5 mln zł) oraz REGIO (5 mln zł). Pierwsza kategoria obejmuje zadania, które muszą mieć dominujący charakter ekologiczny, wpływać na poprawę środowiska naturalnego oraz służyć rozwojowi całego województwa. Z kolei w ramach puli REGIO można zgłaszać zadania o różnym charakterze, mieszczące się w granicach zadań własnych województwa z uwzględnieniem oddziaływania na jeden z siedmiu podregionów.

Szacunkowa wartość zadań zgłaszanych przez mieszkańców województwa w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego nie może być niższa niż 100 tys. zł i nie wyższa niż 1,25 mln zł w przypadku projektów zgłaszanych w kategorii EKO oraz od 20 tys. zł do 50% środków dostępnych w puli REGIO środków dla danego podregionu. Dla powiatu cieszyńskiego w puli REGIO znajduje zapisanych zostało 750 tys. zł, a więc maksymalna wartość projektu może wynieść 375 tys. zł.

Aby zgłosić zadanie, należy wypełnić formularz za pomocą generatora eBO. Następnie wydrukowany i podpisany formularz należy dostarczyć (pocztą, osobiście lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej) do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (lub jednostek zamiejscowych w Częstochowie i Bielsku-Białej) wraz z listą poparcia oraz, w przypadku zadań inwestycyjnych lub infrastrukturalnych, oryginałem zgody władającego obiektem lub terenem na realizację zadania. Dla zadań zgłoszonych w puli EKO wymaganych jest co najmniej 100 podpisów mieszkańców województwa śląskiego, a dla zadań zgłaszanych w puli REGIO co najmniej 50 podpisów.

Regulamin tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama