, poniedziałek 20 maja 2024
Remont drogi w Wiśle już pewny!
Droga ta od miejsca, gdzie kończy się obwodnica Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z DW 942 (tzw. rondo na Oazie) będzie rozebrana i wybudowana od nowa. fot: Google MapsDodaj do Facebook

Remont drogi w Wiśle już pewny!

red.
Dzisiaj, 14 grudnia br. Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach podpisał z konsorcjum firm M Silnice a. s. oraz IMB Podbeskidzie Sp. z o. o. umowę na przebudowę liczącego 5,1 km długości odcinka DW 941 w Wiśle. Droga ta od miejsca, gdzie kończy się obwodnica Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z DW 942 (tzw. rondo na Oazie) będzie rozebrana i wybudowana od nowa. Kosz inwestycji wyniesie do 98,9 mln zł. Roboty rozpoczną się wiosną przyszłego roku i potrwają do 15 października roku 2021.

Jak informuje rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Ryszard Pacer, inwestycja będzie się wiązała ze sporymi utrudnieniami. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. W miarę postępu robót organizacja ruchu będzie zmieniana.

W zakresie robót drogowych wykonana zostanie przebudowa jezdni głównej drogi wojewódzkiej nr 941, budowa odcinków chodników, ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek rowerowych i przebudowa zjazdów do posesji. Przebudowane będą dwa mosty i konstrukcje oporowe. Wykonane zostaną także roboty kolejowe w postaci przebudowy przejazdów kolejowych i towarzyszącej infrastruktury. Realizacja zadania obejmie również elementy uzbrojenia terenu takie jak: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, sieć gazowa, oświetlenie uliczne, sieć elektroenergetyczna, kanał technologiczny, sygnalizacja świetlna. W ramach robót przygotowawczych rozebrane będą elementy przeznaczone do likwidacji i dokonana będzie wycinka kolidującej zieleni.

- Przebudowa tego odcinka była długo oczekiwana. Poprawi komunikację w mieście i bezpieczeństwo ruchu zmotoryzowanych i pieszych. Podniesie się komfort podróży turystów dojeżdżających w śląskie Beskidy. Nowe odcinki ścieżek rowerowych sprawią, że rowerzyści będą mieli zapewnione o wiele większe bezpieczeństwo – tłumaczy Ryszard Pacer - Warto dodać, że droga ta została całkowicie przebudowana na odcinku od Wisły Głębiec do przełęczy Kubalonka w roku 2009. W kolejnych latach wykonano średnie remonty nawierzchni DW 941 po drugiej stronie przełęczy Kubalonka, w kierunku Trójwsi. W Wiśle wybudowano nowy most na rzece Wisła w ciągu DW 942 i wymieniono nawierzchnię na tej samej drodze od Wisły do przełęczy Salmopolskiej – dodaje rzecznik prasowy katowickiego ZDW.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czyli 1 metr drogi bedzie kosztowal okolo 19tys zl BRAWO !!!!! Asfalt bedzie przeplatany zlotem czy platyna ?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama