, czwartek 20 czerwca 2024
Projekt „Szwung Młodych” z dotacją
Młodzież od lutego 2019 r. w półrocznej przygodzie ponownie podejmie temat designu w przestrzeni publicznej, a także włączy się w organizowanie życia kulturalnego w Zamarskach.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Projekt „Szwung Młodych” z dotacją

red./mat.pras.
Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk kolejny raz spróbowało swoich sił w konkursie grantowym Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach Programu "Równać Szanse 2018" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 10 grudnia br. nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie. Na 286 złożonych wniosków z całej Polski, dotacje otrzymały 108 projektów, w tym tylko 6 z województwa Śląskiego pośród, których znalazł się projekt z Zamarsk pn. "Szwung Młodych 2 - Zamarski Przystanek Kulturalny". 

Jest to kontynuacja projektu „Szwung Młodych”, który był realizowany w bieżącym roku. Młodzież od lutego 2019 r. w półrocznej przygodzie ponownie podejmie temat designu w przestrzeni publicznej, a także włączy się w organizowanie życia kulturalnego w Zamarskach. Przez wakacje zorganizuje kino plenerowe oraz koncerty. A wszystko to na nowej scenie - Zamarskim Przystanku Kulturalnym. Ponownie przez pół roku ukazywać się będzie gazetka  pn. "SZWUNG MŁODYCH" opisująca działania młodych oraz wydarzenia kulturalne z Zamarsk. Podsumowaniem będzie wyjazd do Wrocławia. - Mamy nadzieję, że młodzież ponownie będzie mogła liczyć na wsparcie mieszkańców i instytucji podczas realizacji projektu – podkreśla sołtys Zamarsk Klaudiusz Zawada.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Bez przesady @gosiek79. Na sukcesy Pana sołtysa składa się wiele czynników, przedewszystkim ludzie którzy czestokroć są anonimowi a wspierają pozytywne działania jakie się dzieją w Zamarskach. Trzeba powiedzieć, że w całej gminie dużo się dzieje. Tam też są społecznicy (może nie tak medialni, bo nie szukają poklasku). Gratuluję iżyczę sukcesów

gratulacje i powodzenia, kino plenerowe to świetna inicjatywa. Zapraszamy do nas

Ludzie to już nie mają się czego czepiać. Zamiast docenić i pochwalić, że jest Sołtys, któremu coś chce się robić, że pozyskuje środki, organizuje życie kulturalne wraz z mieszkańcami, pracuje z młodzieżą, społecznie z mieszkańcami buduje Park itd. to w naszym pięknym społeczeństwie znajdują się zawistni ludzie, którzy z zazdrości i swojego małego ego krytykują wszystko i wszystkich. Bardzo dobrze, że piszą o Sołtysie, który od wielu lat udowadnia, że się da, bo wystarczy tylko chcieć. Dobrze, że mieszkańcy umieją to docenić i wspierają swojego Sołtysa. Brawo Zamarski.

Wynika to z tego, że Pan Zawada o te granty walczy pisząc osobiście projekty, a później je koordynuje i prowadzi. Obserwując jednak stronę SZWUNGu i czytając ich gazetkę zawsze Pan Zawada wymienia z imienia i nazwiska wszystkich zaangażowanych w realizację projektu dziękując tym osobom osobiście. Co jak co ale Pan Sołtys zawsze pamięta o społecznikach i zawsze podkreśla, że wszystkie sukcesy, które odnoszą Zamarski są dzięki społecznikom.

Szacun za zaangażowanie, realizację itd. Zastanawia mnie tylko, dlaczego prezentacjom wszystkich tych „szwungów” towarzyszy tylko jedno nazwisko, z tego co można zauważyć. Zdaje się, iż społecznie zaangażowanych jest więcej osób. Warto wymienić i również docenić.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama