, niedziela 26 maja 2024
Radni cieszyńscy z apelem w sprawie połączeń kolejowych
Wszystko zaczęło się od styczniowej uchwały Rady Powiatu w Bielsku-Białej. Samorząd Bielska 28 stycznia br. wystosował apel w związku z zawieszeniem w połowie ubiegłego roku połączenia kolejowego Czechowice-Dziedzice - Oświęcim, a także połączenia, które bardziej interesuje Cieszyn, czyli Bielsko-Biała - Cieszyn zawieszonego w 2009 roku. fot: F.J.DralDodaj do Facebook

Radni cieszyńscy z apelem w sprawie połączeń kolejowych

MB
Samorządowcy nie ustają w naciskach, by doprowadzić do remontu linię kolejową łączącą Cieszyn z Bielskiem-Białą. Ostatnio w tym celu samorząd Bielska wystosował apel, a jego wzorem poszedł Cieszyn.

Wszystko zaczęło się od styczniowej uchwały Rady Powiatu w Bielsku-Białej. Samorząd Bielska 28 stycznia br. wystosował apel w związku z zawieszeniem w połowie ubiegłego roku połączenia kolejowego Czechowice-Dziedzice - Oświęcim, a także połączenia, które bardziej interesuje Cieszyn, czyli Bielsko-Biała - Cieszyn zawieszonego w 2009 roku.

Apel radnych z Cieszyna jest krótki i prosty: apelujemy o przywrócenie połączeń kolejowych na linii Bielsko-Biała - Cieszyn. „Zawieszenie tej linii przyczyniło się do problemów komunikacyjnych w naszym regionie, jak również spowodowało degradację istniejącej tu infrastruktury kolejowej, w tym szczególnie budynków służących pasażerom oraz peronów kolejowych” - czytamy w uzasadnieniu do tej uchwały. Wznowienie ruchu kolejowego „zostałoby przyjęte przez mieszkańców i turystów z wielkim zadowoleniem” - czytamy w dalszej części tego dokumentu. Apel jednogłośnie uchwalony 25 lutego br. przez cieszyńskich radnych został przedłożony im przez burmistrza Ryszarda Macurę, który jest inicjatorem podjęcia tego apelu.

Powyższy apel jest wyrazem solidarności ze staraniami samorządu Bielska-Białej i jednym z wielu działań na terenie powiatu cieszyńskiego, które w ostatnim czasie po ostatecznym zintensyfikowaniu i połączeniu bardzo różnych sił doprowadziły do zaplanowania remontu linii kolejowej Bielsko-Biała - Cieszyn. Z tym że jest to perspektywa odległa - linia łącząca Cieszyn z Katowicami jest numerem 1 na liście rankingowej projektów dotyczących modernizacji i rewitalizacji linii kolejowych przewidywanych do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Terminy oddania wyremontowanych linii to 2021 rok w przypadku połączenia Cieszyn - Goleszów, a 2022 rok to szacowany termin oddania odcinka Cieszyn - Zebrzydowice.

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Do niezwerfikowanego co pisze doMacury,Jak nie znasz tematu to sie nie odzywaj i wyciągnij ten palec z pod spódnicy jak już cie na nic innego nie stać! Kolej zlikwidowano ze wzgledu na stan torow a brudne wagonó no cóż taki mamy kulturalny narod że nic nie umie szanować tylko niszczyć

Ten naród, na który narzekasz, że" niekulturalny i nie potrafi uszanować" to ten sam, co się wypiął na spóźnione pociągi, niechlujnych kolejorzy i cały ten syf.
Innego narodu tu mie ma.
Ten naród do pkp nie wróci.
Za upadek tej firmy niech jej pracownicy dziękują związkowym pasożytom, co je sami wyhodowali.

Ten naród, na który narzekasz, że" niekulturalny i nie potrafi uszanować" to ten sam, co się wypiął na spóźnione pociągi, niechlujnych kolejorzy i cały ten syf.
Innego narodu tu mie ma.
Ten naród do pkp nie wróci.
Za upadek tej firmy niech jej pracownicy dziękują związkowym pasożytom, co je sami wyhodowali.

Proszę o powołanie spec komisji do uruchomienia linii kolejowej.Skład - Bielski,Banot,Kluz itd.

Apeluję do radnych o plan zagospodarowania przestrzennego. !

Szanowni średniej klasy radni,
połączenie kolejowe Cieszyn - Bielsko zostało zlikwidowane, bo nie było chętnych do korzystania z niego. Upadek zaczął się tak ze dwadzieścia lat temu. Od tego czasu ukończono świetną ekspresówkę do Bielska - 30 minut z palcem pod spódnicą pasażerki - i kolejne tysiące lokalsów zaopatrzyły się w samochody. Do tego dochodzą dziesiątki połączeń autobusowych na tej trasie, za parę zeta. Wy walczycie o wskrzeszenie trupa - ale jakoś nie słyszałem, żeby któryś z was miał pomysła, jak napędzić kolei pasażerów do tych ich drogich i ślimaczących się, brudnych wagoników, obsługiwanych przez konduktorków żywcem wyjętych ze skansenu peerelu. Wy się zdecydujcie - albo płacicie pani Gołębiowskiej, Niżnikiewiczowi, Łyżbickiemu itepe, albo będziecie płacić na kolej. Bo na wszystko to was po prostu nie stać - ba, w swej średniej inteligencji to możecie se chcieć, ale kasa ratusza jest aktualnie pusta.
Burmistrz Macura najwyraźniej przejął od swych patronów pisdeologię obiecywania gruszek na wierzbie - ale myślę, że tu, na prowincji taka ściema ma jeszcze krótsze nóżki niż nawet sam Prezes.

Proponuję zerknąć trochę poza szybę własnego samochodu, coś może poczytać o zrównoważonym transporcie, o tym, dlaczego pasażerowie nie chcieli jeździć do Bielska pociągiem?

Szkoda gadki, busiarze trzęsą portkami, bo remont torów oznacza, że do BB dojedziemy w 40 min. A przecież wiele osób jeździłoby także do Skoczowa czy Goleszowa.

40 minut to do Skoczowa - po remoncie torów i nowymi składami
koleś pojęcia nie masz o kolei i o tej linii

Nie chcieli, bo PKP rządzone przez związkowych pasożytów to był brud, smród i ubóstwo taboru, plus wieczne opóźnienia i tak wolnych jak ślimoki pociągów. Nieogoleni, opryskliwi kolejorze w wyszmelcowanych kolejorskich czopkach. Cuchnące toalety. Tak niezrównoważone PKP wchodziło w XXI wiek.
Mówi to coś pani?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama