, sobota 25 maja 2024
Poprawi się przejazd przez Zamarski
Po wielu miesiącach prac mamy efekt w postaci wiążącej warstwy asfaltu. fot: DRDodaj do Facebook

Poprawi się przejazd przez Zamarski

DR
Mieszkańcy Zamarsk w gminie Hażlach w końcu doczekali się wiążącej warstwy asfaltu na ulicy Głównej, należącej do dróg powiatowych. Remont tego odcinka trwa już od wielu miesięcy i zdążył się stać prawdziwą zmorą tamtejszych mieszkańców i kierowców przejeżdżających tą trasą z/do Cieszyna - często ze względu na zamkniętą ulicę Katowicką, której remont również się wydłuża.

Przypomnijmy, że obecnie remontowany jest fragment ulicy Katowickiej (droga wojewódzka) biegnący przez Hażlach. Ciągłe prace powodują spore utrudnienia w ruchu. Kierowcy dojeżdżający codziennie do Cieszyna muszą mieć dużo cierpliwości, ponieważ zmuszeni są do korzystania z objazdów. Jednym z nich jest trasa przez miejscowość Zamarski w gminie Hażlach. Jak na nieszczęście w tym samym okresie remontowana była ulica Główna. Przez zwiększony w ostatnim czasie ruch w tym rejonie, przemieszczanie się nie należało do najłatwiejszych. Teraz ma się to jednak poprawić.

Po wielu miesiącach prac mamy efekt w postaci wiążącej warstwy asfaltu. Do wykonania pozostała jeszcze warstwa ścieralna oraz prace brukarskie, co ma poprawić komfort przejazdu przez centrum miejscowości. - Inwestycja, której koszt wynosi 656 tys. zł. realizowana jest przez firmę Drogród i finansowana jest przez powiat cieszyński oraz gminę Hażlach. Termin realizacji inwestycji minął w październiku i wykonawcy naliczane są kary umowne – informuje naszą redakcję wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski.

W ramach zadania przebudowano 470 metrów ul. Głównej w Zamarskach. Zakres robót zgodnie z umową obejmował: frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, przebudowę umocnienie oraz bieżącą konserwacji istniejących rowów, wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, wymianę krawężników betonowych, wymianę podbudowy i chodnika z kostki betonowej, dowiązanie wysokościowe zjazdów z betonu asfaltowego, dowiązanie wysokościowe istniejących zjazdów z bet. kostki brukowej poprzez przebrukowanie i przebudowę poboczy.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zastanawiające jest kto zadecydował o rozpoczęciu remontu drogi, która stanowiła objazd do już remontowanej drogi.. Pewnie ta sama osoba, która teraz pisze o naliczaniu kar dla wykonawcy. Chciałbym, żeby przy kolejnych inwestycjach ktoś sie pomyślał s nie zaczynał "na pałę".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama