, sobota 25 maja 2024
Ponad 15 tys. zł na renowację cieszyńskich cmentarzy
Środki z kwesty pozwalają na wykonanie wielu prac remontowych i konserwatorskich, a także prolongaty grobów zasłużonych mieszkańców Cieszyna. fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Ponad 15 tys. zł na renowację cieszyńskich cmentarzy

REDAKCJA
Blisko 15,5 tys. zł zebrał Społeczny Komitet Renowacji Cmentarzy Cieszyńskich, którego członkowie kwestowali w minionym tygodniu na Cmentarzu Komunalnym w Cieszynie. Pozyskane środki pozwolą na renowację cieszyńskich cmentarzy.

O wyniku tegorocznej zbiórki poinformował Marian Dembiniok, pomysłodawca i członek Społecznego Komitetu Renowacji Cmentarzy Cieszyńskich. Kwesta wróciła po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami, które w ubiegłym roku uniemożliwiły jej organizację. Tym samym była to 26. edycja zbiórki, prowadzonej jest przez wolontariuszy, których 1 listopada można było spotkać z puszkami przy wejściach na cieszyński cmentarz. Wśród ponad 60 osób kwestujących można było spotkać m.in. włodarzy i radnych miejskich, jak również harcerzy z cieszyńskiego hufca oraz uczniów klasy wojskowej Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie

W sumie, przez wszystkie lata prowadzenia zbiórki udało się zebrać ponad 180 tys. zł. Środki z kwesty pozwalają na wykonanie wielu prac remontowych i konserwatorskich, a także prolongaty grobów zasłużonych mieszkańców Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama