, środa 24 lipca 2024
Szlachetna Paczka: Znasz kogoś, komu warto pomóc?
Do 13 listopada trwa nabór rodzin, które w dniach 11-12 grudnia otrzymają paczkę skompletowaną przez darczyńców.  fot: FJDDodaj do Facebook

Szlachetna Paczka: Znasz kogoś, komu warto pomóc?

REDAKCJA
Zbliża się kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Do 13 listopada trwa nabór rodzin, które w dniach 11-12 grudnia powinny otrzymać paczki skompletowane przez darczyńców. Jak zgłosić potrzebującą rodzinę oraz jakie kryteria powinna spełnić?

Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. - Docieramy do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która krzyczy, domaga się i żąda pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi - czytamy na stronie Szlachetnej Paczki.

Rodziny włączone do Paczki należą do co najmniej jednej z poniższych kategorii, a mianowicie rodzin, w których znajduje się chore lub niepełnosprawne dziecko; do rodzin wielodzietnych; do osób samotnych w podeszłych wieku; do rodzin, w których jednego z członków dotyka przewlekła choroba lub niepełnosprawność; rodziny, które zostały dotknięte przez nieszczęście; do samotnych rodziców pozostających w trudnej sytuacji materialnej; do osób, które zaczynają samodzielne życie lub odbudowują je na nowo, a ktore zmagają się z trudną sytuacją finansową; do rodzin, które pozostają w trudnej sytuacji, a udzielona pomoc mogłaby stanowić dla nich impuls do zmiany.

Aby zgłosić rodzinę do Szlachetnej Paczki należy wypełnić formularz dostępny tutaj. Nim jednak przystąpimy do wypełnienie formularza należy zadbać o wydrukowanie i wypełnienie wstępnej zgodę na udział w Szlachetnej Paczce, którą musi podpisać rodzina, którą chcemy do programu zgłosić. Jeśli zgłaszana rodzina nie podpisze tego dokumentu, wolontariusz nie będzie mógł się z nią skontaktować. Wstępna zgoda jest do pobrania tutaj.

Termin zgłaszania rodzin do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki mija 13 listopada. W tym dniu następuje oficjalne Otwarcie Bazy Rodzin, które zakwalifikowane zostały do udzielenia pomocy. Od tego czasu darczyńcy zainteresowani przygotowaniem paczki, mogą wybrać rodzinę, której będą chcieli pomóc. Dostarczeniem paczek zajmą się wolontariusze Szlachetnej Paczki, którzy w dniach 11-12 grudnia dostarczą przygotowane przez darczyńców prezenty. Więcej na temat Szlachetnej Paczki można przeczytać na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama