, sobota 13 sierpnia 2022
OSP Zabłocie przywitało nowy wóz bojowy
W latach 2010-2020 w gminie Strumień łącznie zakupionych zostało 6 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych w tym jeden ciężki dla OSP Drogomyśl i pięć średnich dla OSP Strumień, OSP Pruchna, OSP Bąków, OSP Zbytków i OSP Zabłocie. fot: UM StrumieńDodaj do Facebook

OSP Zabłocie przywitało nowy wóz bojowy

red.mat.pras.
Wtorkowym popołudniem druhowie z OSP Zabłocie wraz z mieszkańcami powitali pod remizą nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA z napędem 4 x 4 VOLVO.

Koszt zakupu wyniósł 794 088,00 zł. Zakup samochodu wsparła gmina Strumień która na ten cel zabezpieczyła we własnym budżecie 250 tys. zł. Prócz tego udało się uzyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach , z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz budżetu Województwa Śląskiego. Jednostka zabezpieczyła na ten cel również środki własne.

Do tej pory strażacy ochotnicy dysponowali starym 36 letnim, średnim samochodem Magirus.

- To niecodzienne wydarzenie stanowi zwieńczenie wieloletniego planu wymiany wozów bojowych jaki postawiłam sobie obejmując funkcję Burmistrza Strumienia. Bardzo dziękuje Radzie Miejskiej i wszystkim osobom i instytucjom które pomogły w realizacji tego planu – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

W latach 2010-2020 w gminie Strumień łącznie zakupionych zostało 6 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych w tym jeden ciężki dla OSP Drogomyśl i pięć średnich dla OSP Strumień, OSP Pruchna, OSP Bąków, OSP Zbytków i OSP Zabłocie.

Nowy wóz powitali nie tylko strażacy. Na miejscu pod remizą licznie zgromadzili się mieszkańcy, nie zabrakło również Burmistrz Strumienia Anny Grygierek, Sołtysa i Radnego Jarosława Szasta, Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie Marka Omozika, Komendanta Miejsko- Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Strumieniu Ireneusza Nowaka oraz przedstawicieli innych jednostek z terenu gminy Strumień.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama