, wtorek 23 kwietnia 2024
Nowy zarząd Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej wybrany
Nowy Zarząd został wybrany podczas Walnego Zebrania Członków, które odbyło się w cieszyńskiej siedzibie Stowarzyszenia. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Nowy zarząd Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej wybrany

MB/MAT.PRAS.
2 marca podczas Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie został wybrany nowy zarząd tego stowarzyszenia.

Starosta Janusz Król został nowym prezesem Zarządu Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej. Z kolei na wiceprezesa wybrano burmistrza Cieszyna Ryszarda Macurę. W zarządzie znaleźli się także burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko oraz wójt Brennej Jerzy Pilch. Nowy Zarząd został wybrany podczas Walnego Zebrania Członków, które odbyło się w cieszyńskiej siedzibie Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej powstało w 2009 roku w oparciu o wieloletnią tradycję współpracy w ramach Związku Komunalnego Ziemi Cieszyńskiej, którego działań jest też kontynuatorem. Członkami Stowarzyszenia są podmioty samorządowe zlokalizowane na terenie powiatu cieszyńskiego.

Głównym celem Stowarzyszenia jest działalność publiczna na rzecz wspierania rozwoju lokalnego i regionalnego, idei samorządu terytorialnego, integracji i obrony wspólnych interesów członkowskich z wykorzystaniem w jak największym stopniu inicjatyw europejskich ujętych w rożnych programach, poprzez wykonywanie zadań w zakresie ochrony środowiska, gospodarki odpadami, edukacji poprzez organizowanie szkoleń, promocji regionu, a także przyznawania Laurów Ziemi Cieszyńskiej.

Dotąd inicjatywami Stowarzyszenia było m.in. współdziałanie w ramach grupy zakupowej energii elektrycznej (uczestnictwo w dwóch grupach zakupowych na zakup energii elektrycznej w skład, których wchodzą samorządy lokalne i inne podmioty), a także współdziałanie na rzecz funkcjonowania Powiatowego Ośrodka Wsparcia Rodziny (interwencji kryzysowej).

Stowarzyszenie także współdziała w przygotowaniu i organizacji Uroczystej Sesji Samorządów Ziemi Cieszyńskiej połączonej z wręczaniem Laurów Ziemi Cieszyńskiej oraz Powiatowego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Praca w Zarządzie SSZC jest w pełni społeczna. Diety wypłacane były baaardzo dawno temu w Związku Komunalnym Ziemi Cieszyńskiej. Ot, co :)

Ale bredzicie to sa za darmo pełnione funkcje.

Pani Sylwio! Pisze Pani nieprawdę, nie wiem ile teraz wynosi dieta członka zarządu, ale w poprzedniej kadencji było to kilkaset zł. za posiedzenie.

Jeżeli to prawda że członkowie zarządu otrzymują wynagrodzenie może ktoś wie niech napisze jaka to kwota. Mam nadzieję że nie utworzono zarządu stowarzyszenia dla kasy. byłby to skandal skoro z zajmowanych stanowisk biorą ponad 10000,00 zł.

Ciekawe dlaczego autor artykułu nie napisał ile wynosi dieta członka Zarządu? Nie wiedział? A może nie chciał drażnić obywateli?

Podoba mi się ta czwórka a jeszcze bardziej podoba mi się przejście wójta gminy Brenna na stronę prawicy. Oby tak dalej

Senator Kopeć był w gronie nielicznych senatorów PO, którzy głosowali przeciw konwencji. Ciekawe, czy jesienią znowu zostanie wystawiony do senatu?

Powstało nowe jakże bogate żerowisko dla organizacji feministycznych, kosztem biednych podatników rzecz jasna.
Konwencja wprowadza OBOWIĄZEK wyznaczenia jednej LUB WIĘCEJ "instytucji koordynujących", obliguje do przyznawania dodatkowych środków na zwalczanie przemocy; nakazuje również przeszkolenie osób zawodowo zajmujących się przemocą. Do tego dochodzi działalność związana z edukacją, monitorowaniem itd., itp.
Jest za co dziękować Naszym Umiłowanym Przywódcom!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama