, sobota 25 maja 2024
Niepełnosprawność na co dzień: Dylematy jednego procenta
Coraz więcej osób decyduje się na przekazanie jednego 1% podatku.  fot: arch.GCDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Dylematy jednego procenta

Iwona Włodarczyk
Niepełnosprawność na co dzień: Dylematy jednego procenta

Rozpoczął się nowy rok, a wraz z nim dużymi krokami nadchodzi okres rozliczeń podatkowych. Podatnicy skrupulatnie będą wypełniać zeznania podatkowe i drogą elektroniczną, za pośrednictwem poczty bądź osobiście dostarczą je do Urzędów Skarbowych.

Coraz więcej osób decyduje się na przekazanie 1% podatku.

Można przekazać go, działającym na rzecz osób niepełnosprawnych, fundacjom i stowarzyszeniom lub bezpośrednio dla wybranej przez siebie osoby. Na tego rodzaju wsparcie liczą niepełnosprawni w szczególności rodzice dzieci z niepełno sprawnościami, dla których każda złotówka jest cennym darem mogącym ułatwić im walkę o zdrowie oraz względną sprawność ich pociech.

Ofiarowanie 1% podatnika nic nie kosztuje, lecz nie jeden niepełnosprawny tak jak poruszająca się na wózku jedenastoletnia mieszkanka Cieszyna dzięki zebranym tym sposobem funduszom ma szansę na dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne, zakup sprzętów medycznych i ortopedycznych, które kosztują nie mało. Apele o przekazanie 1% pojawiają się między innymi na portalach społecznościowych, ulotkach, wysyłane są drogą mailową i na wiele innych sposobów. Proszących o tego rodzaju wsparcie nie brakuje i nie jeden ma dylemat na jaki cel go ofiarować, wybór jest trudny i każdy indywidualnie będzie musiał podjąć decyzję.

Pewne jest jednak to, że każda przekazana kwota będzie prawidłowo wykorzystana, a dzięki temu pomimo cierpienia na nie jednej twarzy pojawi się uśmiech.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama