, poniedziałek 20 maja 2024
Nie ma chętnych na kupno kamienicy przy skoczowskim rynku
Stojąca w sąsiedztwie ratusza oraz muzeum św. Jana Sarkandra kamienica jest jedną z najatrakcyjniejszych pod względem położenia nieruchomości w Skoczowie. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Nie ma chętnych na kupno kamienicy przy skoczowskim rynku

JAKUB MARCJASZ
Po raz drugi, przetarg na sprzedaż przedwojennej kamienicy przy skoczowskim rynku, zakończył się niepowodzeniem. - Na pewno nie będziemy proponować już niższej ceny - mówi Janina Żagan, burmistrz miasta i zapowiada znalezienie nowych sposobów na pozbycie się nieruchomości.

Stojąca w sąsiedztwie ratusza oraz muzeum św. Jana Sarkandra kamienica jest jedną z najatrakcyjniejszych pod względem położenia nieruchomości w Skoczowie. Mimo tego do tej pory nie udało się znaleźć chętnego, który by ją kupił i zainwestował w jej remont.

Skoczowski magistrat ogłosił w połowie grudnia już drugi przetarg na sprzedaż kamienicy przy ul. Rynek 3. Początkową cenę wywoławczą 3 mln złotych obniżono do 2,5 mln złotych. Podobnie jak pod koniec września, kiedy odbył się pierwszy przetarg, tak i teraz nie znalazł się nikt, kto chciałby tyle zapłacić.

- Wyjdę z inicjatywą, by rada pozwoliła mi na jakąś inną formę zbycia tego budynku, ale w taki sposób, aby nie ulegał on dalszej degradacji, ale był remontowany i służył mieszkańcom - mówi Janina Żagan, burmistrz Skoczowa i zastrzega, że przeciwna jest dalszej obniżce ceny wywoławczej za nieruchomość.

Skorzystanie z możliwości jakie daje unijna inicjatywa Jessica, czyli fundusz oferujący preferencyjne pożyczki na rewitalizację zniszczonych obszarów miejskich i umożliwiający wejście gminie w partnerstwo publiczno-prywatne z prywatnym inwestorem - to jeden z pomysłów na rozwiązanie kwestii kamienicy przy rynku o którym mówi burmistrz Skoczowa (drugim, jest jej wynajęcie w zamian za przeprowadzenie remontu).

Jessica to program, z którego korzystać mogą zarówno przedsiębiorcy, samorządy, spółki komunalne jak i wyższe uczelnie. Dzięki niemu prywatny inwestor, ze wsparciem, na przykład gminy, otrzymuje preferencyjny kredyt, który dzięki zyskom z inwestycji może spłacić. - Obiekt, który powstanie musi spełniać zadanie, które jest zadaniem gminy i służyć mieszkańcom - zastrzega Żagan.

Nie wykluczone, że w przyszłości program Jessica pomoże również w realizacji innych inwestycji na terenie Skoczowa. Dzięki temu zmienić miałyby się okolice skateparku, gdzie powstać miałoby lodowisko oraz tereny wokół wyciągu na Kaplicówkę, gdzie rozbudowana zostałaby infrastruktura.

- Wszystkie inwestycje prowadzone w ten sposób są inwestycjami pozabudżetowymi. To bardzo ważne - podkreśla Żagan.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jessica to dobra dojna krówka.Zobaczymy jak długo.
A ta kamienica zakładam się nawet za 1 500 000 nie znajdzie nabywcy, stawiam 1/100 ,no chyba że Jessica to chapnie.

Tylko frajer by kupił, kłopoty z lokatorami, z konserwatorem zabytków, i cena wcale nie taka atrakcyjna.
Położenie fatalne, brak parkingu, garaży itp, To co tam zrobić , kolejny bank, teraz się lokuje interesy na peryferiach
tych miasteczek - patrz Cieszyn , dojazd do centrum to gehenna, to co mam ładować kupę pieniędzy w ruinę,
dziękuję zostawię to Baczy i Żagan.

no i połączmy jeszcze jakieś szkoły w ramach oszczędności, żeby na kino i spłatę pożyczki było.... no i na dodę, jak MDK znów z plakatami zaszaleje... czy w ogóle dyrektor tej placówki poniósł jakieś konsekwencje?

No tak, najłatwiej wziąść preferencyjną pożyczkę. A pożyczkę, nawet preferencyjną, trzeba spłacać!

Ta Jessica musi być bardzo bogata bo Pani Żagan wszystkim opowiadała że z tego funduszu wybuduje tak upragnioną Kanalizację w całej gminie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama