, niedziela 23 czerwca 2024
Mieszkanie czeka na repatriantów
Od początku przekonywałem niedowiarków, że zdążymy — podkreśla Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Mieszkanie czeka na repatriantów

ER
Przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oglądali w środę mieszkanie przygotowane przez Skoczów dla rodziny repatriantów z Kazachstanu, którzy dotrą do Wiślicy jeszcze przed świętami.
Jak informuje Beata Macura, naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Skoczowie, wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. To już druga rodzina repatriantów, którą przyjmuje gmina Poprzednia przyjechała do Skoczowa 8 lat temu.

W budynku w Wiślicy, który gmina kupiła za 130 tys. zł czekają dwa mieszkania – jedno właśnie dla repatriantów z Kazachstanu. Jest to lokal o powierzchni ok. 70 m kw. z trzema pokojami, kuchnią, łazienką i przedpokojem. Oprócz repatriantów w budynku zamieszkają również mieszkańcy Skoczowa. To jedna z wielu rodzin, która czeka w kolejce na mieszkanie komunalne. Do dyspozycji będzie miała pokój z kuchnią i łazienką.

CZYTAJ TEŻ: Będzie wstyd przed repatriantami?

Remont budynku w Wiślicy rozpoczął się z poślizgiem z powodu kłopotów z przetargiem. Zachodziła obawa, że repatrianci przyjadą, a mieszkanie nie będzie gotowe. — Od początku przekonywałem niedowiarków, że zdążymy. Wszystkie prace prowadzone były według z góry opracowanego planu — podkreśla Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa.

Z Kazachstanu przyjedzie czteroosobowa rodzina: małżeństwo, babcia i syn, który kończy szkołę, i prawdopodobnie rozpocznie studia w Polsce. Rodzina z Kazachstanu wcześniej przysłała mailem wykaz rzeczy, które chciałaby, aby im kupić. Od mebli przez sprzęty gospodarstwa domowego aż po szereg drobiazgów. Firma, która wygrała przetarg, dodatkowo urządziła ogródek wokół domu. Dzięki dodatkowym staraniom udało się pozyskać sporo sprzętu od sponsorów. W ten sposób więcej pieniędzy zostało na remont i urządzenie mieszkania.

Część środków pochodziła od wojewody – to 140 tys. zł. Remont kosztował około 200 tys., zakupy 130 tys. Tak więc w sumie przygotowanie mieszkania dla repatriantów kosztowało gminę Skoczów ok. 190 tys. zł.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Też bym tak chciał, za friko...

Nie jestem pewien tylko czy chcialbys wczesniej mieszkac w Kazachstanie przez pol wieku, a jeszcze wczesniej byc przymusowo wysiedlonym z ziem wschodnich. Pomysl debilu zanim cos napiszesz...

popieram twe slowa

Nie wiem czyś jest Stela (imię), czy też jesteś stela (tubylec), ale myślę że tak naprawdę byś nie chciał miec takie friko......... Ci ludzie naprawdę przeszli gehennę w swoim zyciu, zwłaszca to najstarsze pokolenie. Znam to z opowieści od tych ludzi, którym udało się wrócic z tego piekła, czasami w ostatnim momencie......

Jak widać werbusów ci u nas dostatek.

Delikatnie to ujmując: w Twoim przypadku bycie stela jednak nie gwarantuje niestety pełnej roztropności.

blokach mieszkają lenie i bogacze?

Dejcie tymu stela spokoj , on przeca za to nimoze ,ze sie gupi urodzil.

Niech im się wiedzie, a Codzienna niech o nich zapomni. Każdy chce żyć w spokoju.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama