, środa 1 luty 2023
Koniec parkingowego eldorado przed cieszyńskim Kauflandem
Przy markecie Kaufalnd montowany jest właśnie system parkingowy. fot: JMDodaj do Facebook

Koniec parkingowego eldorado przed cieszyńskim Kauflandem

JM
Na parkingu usytuowanym przy cieszyńskim markecie Kaufland montowany jest system parkingowy. Po jego wprowadzeniu parkowanie w tym miejscu będzie bezpłatne jedynie przez 90 minut. - Prowadzone prace mają na celu uporządkować i polepszyć korzystanie z parkingu naszym klientom - mówi portalowi gazetacodzienna.pl Daniel Szabaciuk z Biura Prasowego Kaufland Polska.

Bezpłatny parking usytuowany niedaleko centrum miasta cieszył się sporym powodzeniem wśród kierowców. Bardzo często zdarza się, że znalezienie wolnego miejsca w tym miejscu graniczyło z cudem. Wszystko dlatego, że z parkingu korzystają nie tylko klienci marketu, ale również klienci i pracownicy usytuowanego niedaleko starostwa powiatowego oraz punktów handlowych i firm. Już za niedługo wszyscy oni będą musieli zapłacić za postój, jeśli będzie on dłuższy niż 90 minut.

Przy markecie montowany jest właśnie system parkingowy. - Prowadzone prace mają na celu uporządkować i polepszyć korzystanie z parkingu naszym klientom. Parkowanie będzie bezpłatne dla wszystkich użytkowników, w szczególności dla klientów marketu Kaufland, przez 90 minut. Po przekroczeniu tego czasu ustalona będzie opłata naliczana za każdą kolejną godzinę parkowania ponad darmowe 90 minut - mówi portalowi gazetacodzienna.pl Daniel Szabaciuk z Biura Prasowego Kaufland Polska.

Zdania samych klientów co do wprowadzenia systemu parkowania są podzielone. - Z jednej strony to dobrze, bo szczególnie w środę i sobotę nie było, gdzie zaparkować, ale z drugiej strony te 90 minut może nie wystarczyć na zrobienie zakupów. Szczególnie w okresie świątecznym, kiedy czasem w samej kolejce stoi się prawie godzinę - mówi jedna z kobiet, którą spotkaliśmy na parkingu przed marketem w poniedziałkowe popołudnie. - Wszystko zależy od tego, ile będzie trzeba zapłacić za dłuższy czas parkowania - dodaje druga, która zakupy w markecie robi nawet kilka razy w tygodniu.

Jak informują przedstawiciele Kaufland Polska, nie został jeszcze ustalony termin uruchomienia systemu ani cennik opłat.

Komentarze: (22)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

bardzo dobry pomysł. nareszcie Kaufland zaskoczył co zrobić z tym problemem. a Polacy zawsze będą narzekać... zwłaszcza Ci co zostawiali samochody na pół dnia pod Kauflandem. No oczywiście jak trzeba zapłacić przysłowiową złotówkę to oburzenie!
Brawo dla Kauflandu :)

To ,wiela gdo potrzebuje czasu na "zakupy" to ni ma iste, bo jedyn kupi to co chce roz dwa a dejmy na to baba co z dzieckami sie musi użyrać ,wólki nie wólki zedrze wiyncyj czasu jako inny. Dobrze sie to prawi tymu kiery ni mo dziecek ,że na tyn kszeft styknie 30 minut. Ale jo uż od downa na "zakupy" do Kauflandu nie jeżdżym bo po piyrsze- kiesi tam było moc takich barabów co fórt pinióndze wychciywali , po drugi- nie roz kolejki do kas było łokropnie długi z czego np. 3 kasy były zawrzite a po trzeci- mało kiedy było miejsce na park/placu a jak uż mi sie udało to auto tam postawić tak jakisi chrómszczok, co parkowoł kole mie, przibroł na zderzak moji auto. Tak sami widzicie... Od jakigosi czasu jak mi trzeba co kupić tak jeżdżym do Biedrónki ! A co do tych opłat za park/plac przi Kafloku to se myślym ,że i tak to nie zdo egzaminu ,chyba że Czesi kapke odpuszczóm bo esi idzie o Poloków tak sie mi zdo że wartko na to znóndóm sposób co by to jakosi obyńś.Yny sie ćma zrobi tak to rozbieróm i zaś to bydzie jako teraz.

Rzobawia mnie wypowiedź pewnej pani "kiedy czasem w samej kolejce stoi się prawie godzinę" buhaaaaaaaa Tak idiotycznej wypowiedzi jeszcze w zyciu nie czytałem.

Oj biedni Cieszyniacy, będą musieli inaczej kombinować bo parking będzie płatny jak nie jedziesz na zakupy. Najwyższa pora!. Może nauczą się do miasta chodzić na piechotę lub korzystać z komunikacji.

Bardzo dobry pomysł. Zdarzało mi się że okrążałem parking kilka razy i odjeżdżałem do innego sklepu bo nie było gdzie zaparkować.

Ja również popieram tą inicjatywę. Po pierwsze: to jest parking dla kupujących, a nie darmowy parking dla pracowników starostwa!!! Po drugie: To samo powinna zrobić Castorama. Po trzecie: Nareszcie okaże sie cała prawda o naszych włodarzach miasta, bo firmy inwestują w parkingi, a burmistrz miasta raptem kilka miejsc na rynku tworzy w dość kontrowersyjnym miejscu i nic więcej nie umie!!!

jak ja mam isc do sklepu i stac po bilet aby wjechac na parking to niech wsadza se ten c ały kaflok głeboko w du..e jest duzo innych sklepow

Najwyższa pora.
Nieraz musiałem rezygnować z zakupów tam z powodu braku miejsc.
Miasto na krzywy ryj załatwiało sobie parkingiem prywatnym problem publiczny.
Teraz pognac ratusz i starostwo do roboty trzeba.

Szkoda, bo to był bardzo fajny darmowy parking "ostatniej szansy". Miasto potrzebuje parkingów ale nie kwapi się aby je tworzyć. Mędziemy dłużej kołować po miescie w poszukiwaniu miejsca parkingu i będzie jeszcze mniej przyjezdnych na wzyczajne zakupy.
To zła wiadomość dla Cieszyna.

Ile Kaufland wpłaca podatku do kasy miejskiej za nieruchomość i za zadaszenie ? jakie opłaty śmieciowe ma Kaufland? od ilości kupujących?

A co z osobami niepelnosprawnymi. czy dla niech dluzszy czas.
Co do czasu 1,5 h wystarcza mi jesli wiem po co przyszedlem do sklepu ale jesli wieksze zakupy albo chce cos wybrac to raczej nie zdaze.

Co do platnosci parkingu - nie jestem wlascicielem placu to tylko pokiwam glowa a na zakupy wybiore pewnie teraz 2x czesciej biedronke (dotychczas bylo 50/50)

pozdrowienia

Proponuję niepełnosprawnym lub komietom z dziećmi w wózkach załatwić meldunek albo sprawę w USC na Kochanowskiego.

Się szanowne panie oduczą spacerowania po sklepie jak po jakimś muzeum czy innym obiekcie godnym zwiedzania. Kartka z listą zakupów i będą miały w 40 minut załatwione wszystko. A na wycieczki z dziećmi to polecam łono natury. Sama, z powodu kłopotu ze znalezieniem miejsca dla samochodu, jakiś rok temu porzuciłam Kaufland i kupuję w ustrońskim Tesco - mimo, że asortyment tam marny. No ale jest "po drodze" i zawsze można zaparkować....

To jest tylko mały kroczek we właściwym kierunku. Trzeba iść z postępem i wprowadzić znaczące opłaty za sam wjazd samochodem do centrum Cieszyna, zwanego nie bez kozery "Małym Wiedniem". Wtedy Kaufland wprost zabiegałby o to, aby zaparkować na jego parkingu, bo miałby nadzieję, że co np. piąty kierowca skusi się na zrobienie u niego zakupów niejako przy okazji. Pieniądze z tych opłat można by zużyć na jakiś szczytny cel np. na fundusz nagród dla naszych umiłowanych włodarzy miasta.

Nareszcie,bede jeździł do Cieszyna ,a nie do Jastrzębia. Całe zamieszanie robi Starostwo,bo pracownicy stoja na tym parkingu. Jeszcze gorszym jest to ,że Starostwo nie ma parkingu dla swoich interesantow. No i w koncu uchwyci to Czechów ,a swoją drogą biedna Castorama!!!!!!!

Nie obrażaj Starostwa. Taka jest filozofia rządzenia. Urząd nie jest dla interesantów tylko dla urzędników. Petent nie dość że zarządza miejsca dla samochodziku to może jeszcze chcieć się wysikać. Jak by to było, gdyby petent sikał do jednego z urzędnikiem pisuaru. Petent ma przyjść i czakać.

Dokładnie - castorama nie bedzie miała wyjścia i predzej czy pozniej beda msieli tez to wprowadzic.
A te rozwiazania moze zmusza niedolnych administratorow naszego miasta do zajecia sie problemem.

Zaś cieszyn i problem ! drobno mieszczaństwa ! na świecie przed marketami jest wolny , bezpłatny parking , komu sie to podoba ! albo nie ! znowu jakieś barachło spoza Cieszyna obwinia prywatna spółke o brak miejsc na parkingu ! Se chłopie jedz w niedzielę po sumie na parking np do żor przy tamtejszych marketach! . Jak nie umiesz zaparkować to na piechotę goń chłopie !

Może o ile faktycznie ułatwi to parkowanie, to widząc teraz jak te bramki mają wyglądać system może spowodować że będziemy parkowali 1 minute ale wjazd i wyjazd na parking będzie nam zabierał 10 min...

tez myślę, że Kaufland strzela sobie w stopę - chyba że system będzie wydajny (automat kamera czytająca rejestrację i wydający automatycznie bilet) - Biedronka podniesie sobie sprzedaż :)

Słusznie. W końcu skończy się nieludzkie wręcz oczekiwanie na parking. Żal mi tylko castoramy. A kobiet z artykułu mi żal nie jest. Nie moja wina że 50% czasu robienia zakupów to dla nich parkowanie. W końcu, co za normalny człowiek przez 90 minut chodzi po sklepie. Jeżeli wiem co chcę kupić i nie jestem uzależniony od robienia zakupów to naturalną rzeczą jest że wchodzę do marketu, biorę wózek, przejeżdżam przez wszystkie alejki biorąc POTRZEBNE mi rzeczy i wychodzę. A nie zastanawiam się pół godziny nad każdym produktem, czy może jednak wziąć tą czekoladkę czy może jednak tę w czerwonym opakowaniu. Bo ładniejsze :/

Dokładnie! Kaufland poza tym nawet jeśli to najbardziej rozdrażnione kobiety nie jest na tyle dużym sklepem, żeby spędzić tam 1,5 h. Sama lubię robić zakupy długo, nie raz kupuję mniej potrzebne rzeczy, ale nawet wtedy nie można w małym kauflandzie spędzić więcej niż godziny. Co do godziny spędzonej w kolejce to też BARDZO GRUBA przesada, Pani chyba potrzebowała tego parkingu nie tylko w celach zakupowych i szuka argumentów, ten jest irracjonalny.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama