, wtorek 23 lipca 2024
Chybie: W Mnichu powstanie parking
W ramach inwestycji powstanie 15 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej.  fot: DTG/ Wikimedia commonsDodaj do Facebook

Chybie: W Mnichu powstanie parking

AK
Gmina Chybie otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach dofinansowanie w wysokości 44 tys. zł do budowy parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Krótkiej w Mnichu. 13 marca w Katowicach podpisano umowę. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na ponad 67 tys. zł.

W ramach inwestycji powstanie 15 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej. - Jest to bardzo ważne dla naszych mieszkańców, gdyż jest to rejon sołectwa Mnich, gdzie są usytuowane szkoła podstawowa, gimnazjum, przedszkole publiczne, w pobliżu jest również remiza OSP - przyznaje Andrzej Bura, z-ca wójta gminy Chybie i dodaje, że w gminie brakuje miejsc parkingowych, zwłaszcza, że coraz więcej mieszkańców porusza się samochodami.

Parking będzie posiadał nawierzchnię z kostki betonowej, a na jego końcu zaprojektowano plac do zawracania samochodów. Ponadto, w ramach prac przygotowawczych niezbędna będzie wycinka pobliskich drzew oraz rozbiórka istniejącego ogrodzenia na odcinku od przesuwnej bramy wjazdowej (w pobliżu boiska szkolnego) do pierwszego przęsła równoległego do ul. Kopernika.

Przyznane Gminie Chybie dofinansowanie wynosi 44 tys zł, lecz nie więcej niż 80 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Całkowity koszt operacji oszacowano na ok 67 tys zł. - Niebawem rozpocznie się procedura mająca na celu wyłonienie wykonawcy tego zadania - mówi Bura i dodaje, że konkretny termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Fortuna sie kolem toczy :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama