, niedziela 23 czerwca 2024
Konferencja prasowa Klubu Kapitału Śląska Cieszyńskiego
W miniony poniedziałek w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego, nowe władze klubu, które ukształtowały się w czerwcu 2021 przedstawiły swoje cele statutowe, które za swój priorytet przyjęły aktywizację tych uczniów, którzy w przyszłości wejdą na rynek pracy.  fot: FJDDodaj do Facebook

Konferencja prasowa Klubu Kapitału Śląska Cieszyńskiego

FJD
Konferencja prasowa Klubu Kapitału Śląska Cieszyńskiego


Konferencja prasowa Klubu Kapitału Śląska Cieszyńskiego

W miniony poniedziałek w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego, nowe władze klubu, które ukształtowały się w czerwcu 2021 przedstawiły swoje cele statutowe, które za swój priorytet przyjęły aktywizację tych uczniów, którzy w przyszłości wejdą na rynek pracy. We władzach klubu, które ukształtowały się w czerwcu tego roku zasiadają: prezes klubu - Marek Maślanka, który kieruje zarządem w składzie: Grzegorz Kania, Marta Matuszny, Tomasz Szkaradnik, Cecylia Gasz-Płońska i Aleksandra Walczyk. Klub jest dobrowolnym, samorządnym i trwałym zrzeszeniem, który zrzesza na dzień dzisiejszy kilkudziesięciu członków. Siedziba klubu mieści się w Starostwie Powiatu Cieszyńskiego.

Cele statutowe klubu to zawarte są w 18-stu punktach z których najważniejszymi są między innymi: promocja i rozwijanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości; ochrona i wspieranie przedsiębiorczości w Regionie Śląska Cieszyńskiego i poza jego granicami; wspólna reprezentacja interesów przedsiębiorstw przed organami administracji państwowej lub organami samorządu terytorialnego, albo przed innymi organami państwowymi w tym sądami powszechnymi; upowszechnianie i tworzenie nowatorskich form organizacyjnych przedsiębiorczo oraz dorobku producentów i usługodawców; wspieranie organizacyjne rzeczowe i finansowe, w tym w formie darowizn, dla osób i organizacji, których cele mieszczą się w zakresie działalności Klubu oraz promocję i współdziałanie na rzecz rozwoju edukacji, kultury lub sportu.

Prezes Klubu Marek Maślanka powiedział między innymi: Chcemy reagować na potrzeby biznesu naszego powiatu, ale też chcemy reagować na potrzeby mieszkańców naszego powiatu. I tutaj wykorzystaliśmy nasze środki na zorganizowanie takiej akcji, która uświadamiała mieszkańcom wszystkich gmin naszego powiatu co do możliwości zainwestowania w tak zwane źródła odnawialne i poprawienie ekologii naszego powiatu.

O szczegółach tej akcji poinformował pan Grzesz Kania, który powiedział: Prawie ze wszystkimi gminami zorganizowaliśmy szkolenia dla mieszkańców naszego powiatu w celu uzupełnienia ich wiedzy o możliwości pozyskania dofinansowania w sprawie odnawialnych źródeł energii. Zorganizowaliśmy to ze skutkiem, takim mam nadzieję, że będziemy mieli wszyscy lepsze warunki do życia, to znaczy czystsze powietrze, co spowoduje to, że będzie się nam wszystkim lepiej żyło.

W dyskusji zabrała także głos wice starościna powiatu Janina Żagan, która skupiła się nad tym, żeby nie tylko aktywizować uczniów szkół średnich, ale także podstawowych, którzy na pewno posiadają już jakieś osobiste wyobraźnia o zawodach, które chcieliby w przyszłości wykonywać.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama