, środa 24 lipca 2024
Kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przyznane
48 jednostek samorządu terytorialnego województwa śląskiego promesy z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, jakie zaistniały w latach 2010-12. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przyznane

JM
Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski, wręczył przedstawicielom 48 jednostek samorządu terytorialnego województwa śląskiego promesy z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, jakie zaistniały w latach 2010-12. Pieniądze otrzymają m.in. gminy Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Istebna oraz Wisła.

Promesy odebrali przedstawiciele 40 gmin, 7 powiatów i samorządu wojewódzkiego. Ich wysokość to ponad 98,2 mln zł. Z puli tej zostanie zrealizowanych 116 zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.

Gminy z terenu powiatu cieszyńskiego otrzymają łącznie ponad 2,1 mln zł. Kwotę 750 tys. zł otrzymała gmina Brenna. Dzięki promesie w gminie zostaną wyremontowane kilkusetmetrowe odcinki ul. Wierzbowej w Brennej oraz Kasztanowej i Pod Zebrzydkę w Górkach Wielkich. Do gminy Chybie trafi 138 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na odbudowę ul. Dębowej oraz Rybnej. Gmina Dębowiec otrzyma 600 tys. zł, środki te zostaną przeznaczone na remont odcinka ul. Mirów oraz "obiektu mostowego do Śliża" w Iskrzyczynie. W gminie Goleszów dzięki promesie o wartości 47 tys. zł uda się odtworzyć zniszczoną nawierzchnię ul. Beskidzkiej w Puńcowie. 70 tys. zł otrzyma Istebna, pieniądze te przeznaczone zostaną na remont przepustów na drodze gminnej Poloki. Wisła otrzymała promesę w wysokości 500 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na remont odcinków ul. Brzozowej, os. Borowina, os. Jarzębata oraz os. Kozince.

Jak poinformowano nas w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, wykonawcy wszystkich inwestycji muszą zostać wyłonieni do końca maja, a same inwestycje zakończyć do końca roku.

Poszkodowane w latach 2010-12 gminy województwa śląskiego dostały z budżetu państwa łącznie ponad 482 mln złotych.

Tylko w 2012 roku 62 jednostki samorządu terytorialnego z województwa śląskiego otrzymały 102 770 434 zł na realizację 270 zadań. Z powyższych środków odbudowano m.in.: 69 obiektów mostowych i kładek, 158 kilometrów dróg, 40,5 kilometrów kanalizacji.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czy autor tekstu sprawdził z II strony jaką to mieliśmy powódź w części z tych gmin ? Wg mnie to niezłe naciąganie, żeby zrobić w gminie remonty. Tylko ciekawe co z tymi miejscami gdzie faktycznie były szkody po powodzi.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama