, wtorek 23 kwietnia 2024
Kolejne ograniczenia od soboty, 27 marca
W sklepach spożywczych o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych oraz kościołach ograniczona zostanie liczba osób. fot: www.slaska.policja.gov.plDodaj do Facebook

Kolejne ograniczenia od soboty, 27 marca

MM
Zamknięcie przedszkoli i żłobków oraz wprowadzenie kolejnych ograniczeń dla branży usługowej i handlowej zapowiedział polski rząd podczas czwartkowej konferencji prasowej. Dodatkowe ograniczenia są reakcją na znaczny przyrost przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, których liczba według dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia przekroczyła 34 tys. Najwięcej, bo blisko 5,5 tys. zakażeń pochodzi z województwa śląskiego.

- Trudne decyzje są konieczne! Musimy opanować tę falę, żeby za 2-3 tygodnie było widać, że jesteśmy w lepszym trendzie. Ograniczenie swobód i działalności gospodarczej jest konieczne - mówił podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Przedszkola i żłobki zostaną zamknięte od najbliższej soboty, 27 marca, a jedyny wyjątek stanowić będą miejsca opieki dla dzieci medyków i służb porządkowych. W związku z zamknięciem przedszkoli i żłobków rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Od soboty, 27 marca do 9 kwietnia zamknięte będą także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe (powyżej 2000 metrów kwadratowych). W sklepach spożywczych o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych oraz kościołach ograniczona zostanie liczba osób, które mogą jednocześnie dokonywać zakupów lub uczestniczyć w obrzędach religijnych. Od soboty, limit ten będzie wynosił 1 osoba na 20 metrów kwadratowych.

Premier Mateusz Morawiecki apelował także o spędzenie najbliższych Świąt Wielkanocnych w najbliższych i możliwe małym gronie osób. Analizując ostatnie dane zachorowań minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, iż najgorzej sytuacja rozwija się obecnie w województwie śląskim, gdzie możliwe będzie wprowadzenie dodatkowych, regionalnych obostrzeń, a także zapewnienie transportu pacjentów wymagających hospitalizacji do szpitali w innych województwach.

Szczegółowe informacje na temat nowych i stale obowiązujących ograniczeń i obostrzeń znajdują się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama