, niedziela 27 listopada 2022
Czy czeka nas twardy lockdown?
Czy rząd może zdecydować się na wprowadzenie twardego lockdownu i zakazu przemieszczania się w czasie Wielkanocy? fot: pexelsDodaj do Facebook

Czy czeka nas twardy lockdown?

UM
W Polsce nadal trwa trudna sytuacja z powodu trwającej pandemii koronawirusa, a dobowe liczby zakażeń i zgonów są wysokie. Czy rząd może zdecydować się na wprowadzenie twardego lockdownu i zakazu przemieszczania się w czasie Wielkanocy?

Każdy dzień przynosi nowe wzrosty zachorowań i kolejne zgony pacjentów. Maleje liczba wolnych łóżek w szpitalach, a służba zdrowia jedzie na oparach. Brak przede wszystkim kadry medycznej, a zadłużenie szpitali rośnie. Święta wielkanocne mogą być źródłem kolejnej fali zakażeń, jeśli Polacy zdecydują się na rodzinne odwiedziny czy tłumne wizyty w kościołach. Czy zatem polski rząd podejmie decyzję o całkowitym lockdownie - takim, który wprowadzać będzie m.in. zakaz przemieszczania się?

Główny doradca premiera ds. epidemii prof. Andrzej Horban poinformował w poniedziałek (na antenie Polsat News), że rządzący zaczynają poważnie rozmawiać na temat tego, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski.
Zapytany, czy możemy spodziewać się, że od niedzieli "wszystko będzie w Polsce zamknięte" prof. Horban odparł: To możliwe, jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń. Wówczas to będzie nie tylko potencjalny, ale i realny scena-riusz.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 16 tys. 741 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarły 82 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 314 osób. W województwie śląski odnotowano 2023 zakażeń.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama