, poniedziałek 4 grudnia 2023
Jurek Owsiak odwiedził Szpital Śląski!
Wizyta Jerzego Owsiaka oraz przedstawicieli Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była okazją do uhonorowania 5-milionowego dziecka przebadanego w Programie Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Jurek Owsiak odwiedził Szpital Śląski!

Jurek Owsiak odwiedził Szpital Śląski!

Wizyta Owsiaka w Szpitalu Śląskim była także okazją do nadania Oddziałowi Neonatologicznemu - jako ósmej jednostce w Polsce - imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fot. mat.pras.

Nadanie imienia WOŚP Oddziałowi Neonatologicznemu Szpitala Śląskiego, niespodziewany prezent w postaci nowoczesnego USG, gratulacje dla małej Lenki, odsłonięcie pamiątkowej ściany, spotkania z pacjentami i personelem oraz tort z czerwonym sercem - tak w skrócie wyglądała wizyta Jurka Owsiaka i przedstawicieli Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

Wizyta Jerzego Owsiaka oraz przedstawicieli Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była okazją do uhonorowania 5-milionowego dziecka przebadanego w Programie Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. To właśnie w cieszyńskim szpitalu, przy użyciu sprzętu z charakterystycznym, czerwonym serduszkiem, zostało niedawno wykonane 5-milionowe w skali kraju badanie przesiewowe słuchu u noworodka. Podczas wtorkowego wydarzenia gratulacje otrzymała pani Janina Węglarz, mama Lenki urodzonej 13 września br. w Cieszynie.

WOŚP już od 14 lat finansuje Program Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, dzięki niemu niemowlętom badane są narządy słuchu, co uratowało słuch nie jednemu dziecku. Dzięki fundacji, dla wszystkich oddziałów noworodkowych w Polsce został zakupiony sprzęt niezbędny do wykonywania takich badań, a także uzupełnione zostało wyposażenie 67 ośrodków audiologicznych i laryngologicznych oraz 9 ośrodków wczesnej interwencji. Aktualnie każdego dnia do bazy Programu spływa ok. 1000 wyników badań z całego kraju.

Wizyta Owsiaka w Szpitalu Śląskim była także okazją do nadania Oddziałowi Neonatologicznemu - jako ósmej jednostce w Polsce - imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odsłonięcia pamiątkowej ściany z nową nazwą dokonali dyrektor szpitala Czesław Płygawko, Jurek Owsiak oraz ordynator, lek. Kazimiera Karczmarczyk. - Szpitalowi i Oddziałowi Neonatologicznemu gratuluję, bo współpracujemy już wiele lat, a teraz będziemy mogli z dumą zapraszać wszystkich na oddział imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówił Jurek Owsiak, który był pod wrażeniem poziomu wyposażenia oraz ciepłej atmosfery panującej w cieszyńskim Szpitalu. Podczas zwiedzania z uśmiechem przyznał nawet, że na takim oddziale mogłyby być badane jego wnuki.

Dobra współpraca między WOŚP a Szpitalem Śląskim trwa już od wielu lat. Od 1995 roku fundacja wspiera bowiem stale cieszyński szpital. Z inicjatywy akcji Jurka Owsiaka, pacjenci Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Oddziału Geriatrycznego korzystają z wielofunkcyjnych łóżek i materacy, spirometrów, pomp infuzyjnych, wózków inwalidzkich czy też sprzętu USG i zestawów do intubacji. Dzięki WOŚP na Oddział Neonatologiczny Szpitala dostarczono także m.in. kardiomonitory, pulsoksymetry, inkubatory, lampy do fototerapii czy też stanowiska resuscytacyjne. To tylko niektóre z zakupów Orkiestry na rzecz Szpitala - łączny koszt wszystkich inwestycji to ponad 1,3 mln zł. Podczas wczorajszej wizyty fundacja podarowała Szpitalowi Śląskiemu kolejny sprzęt - nowoczesny aparat USG.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Super!

Jestem bardzo ciekawa ile faktycznie dzieci zostało przebadanych???? Bardzo proszę o wpisy. Moja córka dwa razy rodziła w tym szpitalu i ani raz badania nie było ( podobno sprzęt był zepsuty) .

Dawniej kupował sprzęt, który pomagał jednemu na 10 tysięcy dzieci, wiec tylko jedna rodzina na 10 tysięcy była wdzięczna i wrzucała do puszki. No więc teraz poszedł na ilość i wszystkie dzieci objął jakimś fikcyjnym programem przesiewania słuchu, by wszyscy byli mu wdzięczni, wrzucali do puszki i biznes sie kręcił. To jest wszystko budowane na manipulacji i socjotechnice ale pożyteczni idioci, których jest masa, tego nie rozumieją.

Mam nadzieję, ze dziś nie prowadziłeś samochodu.

to nie zasługa owsika tylko Polaków którzy dali na to swoje pieniądze.

palant

Palant – zespołowa gra na punkty z użyciem drewnianego kija i piłeczki.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama