, wtorek 23 kwietnia 2024
Istebna: Ruszyły prace projektowe gazociągu
Do końca listopada br. potrwają prace projektowe nad planowaniem trasy sieci gazowej w Istebnej. fot: UG IstebnaDodaj do Facebook

Istebna: Ruszyły prace projektowe gazociągu

MAT. PRAS.
Do końca listopada br. potrwają prace projektowe nad planowaniem trasy sieci gazowej w Istebnej. Do mieszkańców Trójwsi zapukają przedstawiciele biura projektowego by uzyskać zgodę na planowane prace ziemne.

Czas na opracowanie niezbędnej dokumentacji wynosi dwa lata, jednak może być on skrócony do 18 miesięcy, czyli do 19 września przyszłego roku, przy zgodnym stanowisku zainteresowanych podmiotów oraz właścicieli gruntów, po których będzie prowadzona sieć.

Na stronie Urzędu Gminy czytamy, że większość sieci gazowniczej będzie prowadzona wzdłuż dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich na terenie naszej gminy, a to będzie się wiązało z licznymi utrudnieniami. Po przedyskutowaniu różnorodnych aspektów tej inwestycji, ostatecznie uzgodniono stanowisko wyrażające zgodę na przebieg sieci gazowniczej w gruntach i drogach gminnych. Uzasadnieniem takiego stanowiska jest konieczność rozwoju gminy Istebna. Ważną rolę odgrywają tutaj względy ekologiczne i edukacyjne, zachęcające do przyszłego podłączania kolejnych domostw do sieci.

W sumie zaplanowano budowę blisko 36 km sieci na terenie gminy Istebna. Ze względu na duży zakres inwestycji rozważana jest jej realizacja etapami, z podziałem na mniejsze zadania. Realny termin podłączenia do gazociągu to marzec 2022 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama