, niedziela 27 listopada 2022
Mobilna pracownia komputerowa z OSE dla ustrońskiej podstawówki
Jako jedna z pierwszych szkół w kraju zgłosiła się do programu Szkoła Podstawowa nr 5 w Ustroniu Lipowcu, spełniając wszystkie wymienione w konkursie zadania.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Mobilna pracownia komputerowa z OSE dla ustrońskiej podstawówki

REDAKCJA
Czym jest OSE? Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Do udziału w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Nagrodą w konkursie były mobilne pracownie multimedialne (16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z dostępem do internetu), dzięki którym w szkole będą mogły odbywać się cyfrowe lekcje nie tylko na zajęciach informatyki, gdyż uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych poza pracownią komputerową. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Jako jedna z pierwszych szkół w kraju zgłosiła się do programu Szkoła Podstawowa nr 5 w Ustroniu Lipowcu, spełniając wszystkie wymienione w konkursie zadania. Placówka już wcześniej podpisała z OSE wszystkie wymagane umowy. W ramach tego programu w ubiegłym roku do szkoły podłączono światłowód oraz zainstalowano sprzęt niezbędny do działania szybkiego internetu.

Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które szkoły zdobyły zgłaszając się do konkursu. W całym powiecie cieszyńskim tylko siedem szkół zostanie nagrodzonych za udział w konkursie mobilną pracownią multimedialną. Oprócz ustrońskiej “piątki” nagrodę przyznano Technikum w Ustroniu, Szkole Podstawowej w Zabłociu, Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach, Branżowej Szkole Specjalnej I Stopnia nr 5 w Cieszynie, Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie i Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama