, czwartek 29 luty 2024
DW 938: Koniec objazdu do Pawłowic w czerwcu?
Przejazd 650-metrowy odcinkiem drogi w okolicach stawów hodowlanych w Pawłowicach, miałby być możliwy pod koniec 2012 roku. fot: SMDodaj do Facebook

DW 938: Koniec objazdu do Pawłowic w czerwcu?

SM
Z półrocznym poślizgiem zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu dróg nr 938 i 937 w Hażlachu. To jedna z dwóch inwestycji rozpoczętych jeszcze przed końcem 2012 roku, która zmuszała kierowców jadących do Pawłowic do korzystania z objazdu drogą nr S1 oraz DK81. Kiedy można spodziewać się całkowitego ukończenia prac?

Według wstępnych planów rondo na drodze wyjazdowej z Cieszyna, miało powstać do listopada 2012 roku. Przed końcem roku, na czas zimowego wstrzymania robót budowlanych, możliwy miał być również przejazd 650-metrowym odcinkiem drogi w okolicach stawów hodowlanych w Pawłowicach. Obie budowy zostały jednak wstrzymane z powodu złych warunków atmosferycznych i ponownie wznowione zostały dopiero kilka tygodni temu.

- Budowa ronda zakończyła się. Wykonawca dokonuje poprawek wskazanych przez inspektora, chodzi o niektóre prace brukarskie - potwierdza Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i dodaje, że na drugim odcinku DW 938 w Pawłowicach, prace potrwają jeszcze około miesiąca. - Już po wykonaniu stabilizacji gruntu pod przyszłą konstrukcję drogi wykryto niekontrolowany wypływ wody w korpusie drogi. Musieliśmy zlecić wykonanie projektu, by rozwiązać ten problem. Jest już gotowy, przewiduje zainstalowanie w korpusie drogi specjalnych mat drenażowych, by woda znalazła ujście i nie podmywała korpusu drogi. Przewidujemy zakończenie remontu w połowie czerwca br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama