, czwartek 25 kwietnia 2024
Zamknęli część DK-81. Burmistrz Cieszyna protestuje
Kierowcu muszą przygotować się na spore utrudnienia na Wiślance. fot: Wojciech KrawczykDodaj do Facebook

Zamknęli część DK-81. Burmistrz Cieszyna protestuje

JM
Został zamknięty odcinek drogi krajowej nr 81 w kierunku Skoczowa w rejonie Wiślicy. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia na tej drodze. Tymczasem, przeciwko takiej organizacji ruchu, protestuje burmistrz Cieszyna. Ten obawia się, że spowoduje to zwiększenie i tak już sporego natężenia ruchu na drodze wojewódzkiej nr 938 Pawłowice-Cieszyn.

Zamknięcie tego odcinka jezdni ma związek z remontem podmytego podczas powodzi z 2010 roku fragmentu drogi. W efekcie spowodowało to osunięciem skarpy, powstanie pustek pod jezdnią i zapadnięcie się asfaltu. Na jakiś czas droga została ponownie otwarta. W grudniu rozpoczął się jej kapitalny remont.

Początkowo drogowcy zamknęli po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na początku tego tygodnia zamknęli całkowicie odcinek w kierunku Skoczowa. Teraz ruch w obu kierunkach odbywa się tylko na jezdni w kierunku Katowic. - Przez cały czas trwania remontu DK 81 zamknięta będzie jedna z jezdni - mówi Dorota Marzyńska-Kotas, rzeczniczka prasowa katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie wykluczone jest, że na tym odcinku w przyszłości zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. - Jest to ostateczność, mamy nadzieję, że prace będą przebiegać na tyle sprawnie, że wprowadzenie ruchu wahadłowego nie będzie konieczne - zastrzega rzeczniczka.

Przeciwko takiej organizacji remontu ostro protestuje burmistrz Cieszyna. Ten obawia się, że spowoduje to zwiększenie i tak już sporego natężenia ruchu na drodze wojewódzkiej nr 938 Pawłowice-Cieszyn. Przede wszystkim chodzi o samochody ciężarowe. Ich kierowcy już teraz, aby uniknąć płacenia za przejazd drogami krajowymi, często wybierają właśnie odcinek drogi wojewódzkiej na 938 Pawłowice-Cieszyn. Jeszcze przed wprowadzeniem opłat codziennie tym odcinkiem drogi przejeżdżało ponad osiem tysięcy pojazdów. Mieczysław Szczurek boi się, że teraz skierowany zostanie tam dodatkowo ruchu wszystkich pojazdów: zarówno ciężarowych jak i osobowych. - Stanowczo domagam się takiego zorganizowania pracy, aby roboty były prowadzone "pod ruchem" - pisze w liście do katowickiego oddziału GDDKiA.

- Jako administrator DK 81 nie będziemy wprowadzać objazdów w związku z remontem. Należy jednak przygotować się na duże utrudnienia na tej drodze. Przed wyjechaniem w trasę warto zapoznać się z "Mapą planowania podróży" zamieszczoną w stronie internetowej GDDKiA - odpowiada Marzyńska-Kotas.

Zakończenie remontu planowane jest na koniec 2012 roku.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak to się dzieje że mija półtorej roku i dopiero zimą rusza remont. Czy te wszystkie prace poprzedzające decyzję nie trwają aby zbyt długo, w takim tempie nigdy nie będzie dobrych dróg, bo niszczeją w szybszym tempie niż podejmowanie decyzji, o remoncie nie mówiąc.

burmistrz Cieszyna chyba nie jest zbyt mądrym jeśli proponuje wykonywać te prace pod ciągłym ruchem. rzeczą wiadomą jest, że jedna nitka musi zostać wyłączona z ruchu. Jednak ciężko to wytłumaczyć niektórym tłukom :)

mają problem z DW 938-wprowadzić takie oto "skrajnie"na wysokość samochodu do powiedzmy tych 3m(zdj) ,jeszcze lepiej z betonu,jak sobie kabinę paru rozwali to się nauczą jeździć tam gdzie powinni i po problemie.a tak cały czas nie wiedzą co zrobić.

Więcej normalnych połączeń kolejowych rozwiąże w większym stopniu problem, tylko niech pierwsze tory wyremontują.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama