, środa 22 marca 2023
Wiślanka w remoncie. Będą spore utrudnienia
Ruszył remont drogi DK81 w Wiślicy, na razie zmieniono tam organizację ruchu. fot: ARCDodaj do Facebook

Wiślanka w remoncie. Będą spore utrudnienia

MAC/GAZETA.PL
Drogowcy rozpoczęli w środę remont DK-81 w rejonie Wiślicy. Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość i przygotować na utrudnienia.

Chodzi o podmyty podczas zeszłorocznej powodzi fragment drogi, co skutkowało osunięciem skarpy, powstaniem pustek pod jezdnią i zapadnięciem się asfaltu. Droga została później naprawiona, ale było to rozwiązanie tymczasowe. Rozpoczęty właśnie remont ma sprawę załatwić raz na zawsze.

Na razie na remontowanym odcinku wprowadzono tymczasową organizację ruchu. - Polega ona na zwężeniu jezdni z dwóch pasów do jednego: najpierw w kierunku Skoczowa, następnie w kierunku Katowic - wyjaśnia Dorota Marzyńska z katowickiego oddziału GDDKiA.

Zwężenie jest wstępem do zasadniczych robót. Przed nimi trzeba jednak przeprowadzić pomiary geodezyjne i wyciąć drzewa. - Do końca roku nie planujemy dodatkowych utrudnień na tym odcinku. Ale prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności - dodaje Marzyńska.

Remont będzie skomplikowany. Na kilkusetmetrowym odcinku trzeba wzmocnić konstrukcję drogi i wymienić nawierzchnię. Aby podmyta skarpa była stabilna, trzeba zbudować żelbetową palisadę - między korytem Wisły a drogą zostanie zakotwionych w gruncie 668 pali o długości kilkunastu metrów. Prace będą kosztowały ponad 30 mln zł i potrwają rok.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama