, wtorek 23 kwietnia 2024
Czechy: Stan wyjątkowy przedłużony do 11 kwietnia
W czasie obowiązywania stanu wyjątkowego w Czechach obowiązuje także godzina policyjna oraz zakaz przemieszczania się pomiędzy powiatami, który ma bezpośredni wpływ na czeskich służb granicznych na polsko-czeskiej granicy. fot: PSRDodaj do Facebook

Czechy: Stan wyjątkowy przedłużony do 11 kwietnia

MM
W miniony piątek czeski rząd zdecydował o przedłużeniu terminu obowiązywania stanu wyjątkowego. Mimo wstępnych planów wydłużenia go o kolejnych 30 dni, ostatecznie przyjęty został wariant dwutygodniowy. Tym samym ważność zachowują wszystkie zalecenia i dotychczas wprowadzone obostrzenia.

Przedłużenie stanu wyjątkowego do 11 kwietnia (włącznie) pozwoliło na zachowanie dotychczas wprowadzonych ograniczeń takich jak zakaz działalności większości sklepów i punktów handlowych, a także gastronomii, która podobnie jak w Polsce może działać jedynie w opcji na wynos i z dowozem. Nadal zamknięte zostają wszystkie rodzaje szkół. W czasie obowiązywania stanu wyjątkowego w Czechach obowiązuje także godzina policyjna oraz zakaz przemieszczania się pomiędzy powiatami, który ma bezpośredni wpływ na czeskich służb granicznych na polsko-czeskiej granicy.

Przy okazji przedłużenia stanu wyjątkowego w Czechach, wprowadzono także obowiązkowe, regularne testy dla pracowników firm oraz organizacji pozarządowych. Wcześniej obowiązek ten dotyczył tylko dużych podmiotów, jednak od 6 kwietnia będzie on dotyczył nawet kilkuosobowych miejsc pracy oraz osób samozatrudnionych.

Stan wyjątkowy w Czechach jest regularnie przedłużany od 5 września minionego roku. Przed każdym głosowaniem w sprawie jego wydłużenia prowadzona jest ożywiona dyskusja dotycząca jego zasadności i dotychczasowych działań rządu mających na celu poprawę sytuacji epidemicznej w Czechach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama