, piątek 23 luty 2024
Czechy: Restauracje znowu do zamknięcia
Czwarty stopień zagrożenia w czeskim systemie przeciw-pandemicznym (PES) zacznie obowiązywać od piątku, 18 grudnia.  fot: Pixabay.comDodaj do Facebook

Czechy: Restauracje znowu do zamknięcia

MM
Wzrost liczby osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Czechach skutkuje podwyższeniem stopnia zagrożenia w czeskim systemie przeciw-pandemicznym (PES). W praktyce oznacza to przywrócenie wielu obostrzeń, w tym ograniczenie działalności restauracji i punktów gastronomicznych oraz powrót do "godziny policyjnej".

Podwyższenie stopnia zagrożenia wchodzi w życie w piątek, 18 grudnia, a więc dwa tygodnie po ponownym otwarciu restauracji i wznowieniu działalności sklepów i punktów usługowych. Władze Czech zastrzegły jednak, iż nie wszystkie ograniczenia wejdą w życie, a niektóre wręcz zostaną zniesione. Z pewnością od piątku nie będzie można już pójść do restauracji, które mogą wrócić do pracy na wynos. Ponownie wprowadzona zostanie także "godzina policyjna", która obowiązywać będzie od godz. 23:00 do 5:00. Wśród obostrzeń czwartego stopnia znajduje się także m.in. ograniczenie działalności hoteli, wprowadzenie nauczania zdalnego w szkołach średnich i uczelniach, zamknięcie galerii sztuki i muzeów oraz ograniczenie działalności bibliotek.

Ograniczenia nie obejmą natomiast sklepów i punktów usługowych, które będą musiały dbać m.in. o reżim sanitarny, a także odpowiednią liczbę klientów. Będą natomiast mogły prowadzić działalność także w niedzielę. Ograniczenie dla handlu zostało jednak z góry zaplanowane na okres świąteczny, czyli do 24 do 27 grudnia. Od piątku swoją działalność prowadzić będą mogły natomiast wyciągi narciarskie, które w obecnym sezonie czekały na decyzję czeskiego rządu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama