, piątek 23 luty 2024
Cieszyński „Pociąg do kultury” jest na właściwym torze!
Cieszyński projekt „Pociąg do kultury” zakłada tańsze o 50% przejazdy na wydarzenia kulturalne organizowane m.in. w teatrach, kinach, ośrodkach kultury, operach, filharmoniach, muzeach, galeriach sztuki, ale także dojazdy na festiwale i przeglądy filmowe, muzyczne, teatralne, folklorystyczne.  fot: FB/Pociąg do kulturyDodaj do Facebook

Cieszyński „Pociąg do kultury” jest na właściwym torze!

REDAKCJA/MAT. PRAS.
Cieszyński „Pociąg do kultury” jest na właściwym torze!

Już wkrótce ruszy głosowanie na projekty zakwalifikowane do pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. O głos mieszkańców województwa śląskiego powalczy cieszyński projekt "Pociąg do kultury", który zakłada tańsze o 50% przejazdy na wydarzenia kulturalne organizowane na terenie całego województwa.

Po weryfikacja prawno-technicznej udało się utworzyć listę instytucji, miejsc kultury, które włączone zostaną w realizację projektu, w przypadku gdy projekt zyska uznanie mieszkańców województwa śląskiego. Lista powstała na podstawie bazy danych Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej (dostępnej na stronie www.silesiakultura.pl) i znalazło się na niej ponad 300 obiektów kultury.

Przypomnijmy, iż cieszyński projekt „Pociąg do kultury” zakłada tańsze o 50% przejazdy na wydarzenia kulturalne organizowane m.in. w teatrach, kinach, ośrodkach kultury, operach, filharmoniach, muzeach, galeriach sztuki, ale także dojazdy na festiwale i przeglądy filmowe, muzyczne, teatralne, folklorystyczne. Jego realizacja miałaby się odbywać od kwietnia do grudnia 2020 roku. W ramach projektu, każdego miesiąca do wykorzystania byłoby około 2000 przejazdów Kolejami Śląskimi. Aby skorzystać z darmowego przejazdu, należałoby kupić bilet na przejazd Kolejami Śląskimi do miejscowości, w której odbywa się wydarzenie kulturalne, a następnie zakupić bilet na wydarzenie kulturalne odbywające się na terenie województwa. Po przedstawieniu obu biletów pasażer otrzymałby bezpłatny bilet powrotny do miejsca swojego zamieszkania. Koszt projektu to w przybliżeniu 200 tys. zł, z czego ok. 90% kwoty to koszt biletów, a pozostałe 10% to koszty związane z promocją projektu.

Na projekt „Pociąg do kultury” będzie można głosować poprzez stronę www.bo.slaskie.pl w zakładce „Głosuj”. Numer rejestracyjny cieszyńskiego wniosku, to MBO-0350/W/19. Głosowanie odbędzie się w dniach od 12 do 30 listopada 2019,. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 18 grudnia br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama