, sobota 25 maja 2024
Cieszyn: Wznowienie prac na Zamkowej 1
Po wielu miesiącach przerwy na Zamkowej 1 ponownie ruszyły prace.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Wznowienie prac na Zamkowej 1

REDAKCJA
Po wielu miesiącach przerwy na Zamkowej 1 ponownie ruszyły prace. Po rozebraniu budynku dawnego budynku przy ul. Zamkowej 1 okazało się, że projekt przebudowy tego miejsca napotkał na problemy.

Na stronie poświęconej przebudowie Zamkowej 1 ostatnia aktualizacja wymieniająca problemy, z którymi spotkał się wykonawca datowana jest na drugą połowę września 2021 r. Aktualizacji nie doczekał się także harmonogram prac, który zakładał jedynie prace przy rozbiórce budynku oraz wywiezienie gruzu i oczyszczeniem placu budowy.

Wśród problemów, które wymienione zostały na stronie poświęconej przebudowie Zamkowej 1 w Cieszynie wymienione zostały m.in. kwestie związane z wykonaniem ściany oporowej od strony rz. Olzy, przykrycia kanału Młynówki oraz zabezpieczenia kamienno-ceglanego muru, odkrytego podczas prac rozbiórkowych, stanowiącego prawe obrzeże przyczółka obecnej przeprawy mostowej. Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach nakazał, przed wznowieniem robót, naprawić widoczny w murze łęk sklepienny Młynówki.

Jak czytamy w informacji z 22 września 2021 r. miasto czekało także na zatwierdzenie przez Tauron projektu przebudowy (wymiany) kabla średniego napięcia przebiegającego przez teren inwestycji.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama