, poniedziałek 4 grudnia 2023
Cieszyn: Świetlica dla dzieci z Ukrainy
Świetlica to wspólna inicjatywa COKu, studentów Uniwersytetu Śląskiego oraz cieszyńskiej Szkoły Sztuki i Myślenia. fot: fb/szkolasztukiimysleniaDodaj do Facebook

Cieszyn: Świetlica dla dzieci z Ukrainy

REDAKCJA
Cieszyn: Świetlica dla dzieci z Ukrainy

fot. fb/szkolasztukiimyslenia


Cieszyn: Świetlica dla dzieci z Ukrainy

fot. fb/szkolasztukiimyslenia

Od 14 marca w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” działa świetlica dla dzieci z Ukrainy. Jest to wspólna inicjatywa COKu, studentów Uniwersytetu Śląskiego oraz cieszyńskiej Szkoły Sztuki i Myślenia. W zaaranżowanych przestrzeniach Domu Narodowego prowadzone są zajęcia plastyczne, kreatywne, gry i zabawy, połączone z nauką podstaw języka polskiego i angielskiego.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 5 i młodzież z Ukrainy, którzy do Cieszyna przybyli w związku z rosyjską agresją. Świetlica powstała na pierwszym piętrze Domu Narodowego. Jest to bezpieczna, kolorowa przestrzeń, w której pod opieką Aguli Swobody oraz Katarzyny Bonev, a także studentów Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz wolontariuszy Szkoły Sztuki i Myślenia, ukraińskie dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w warsztatach twórczych, seansach filmowych, grach planszowych oraz innych aktywnościach. Świetlica działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Zapisy i dodatkowe informacje udziela Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" m.in. pod adresem mailowym: sekretariat@domnarodowy.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama