, niedziela 23 czerwca 2024
Cieszyn: Był bar, a teraz będzie piekarnia
Na początku lipca ZBM ogłosił przetarg na najem lokalu przy ul. Sejmowej 1 ograniczony do branży usługowej, handlowej i biurowej. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Cieszyn: Był bar, a teraz będzie piekarnia

MB
Zamknięcie baru Kufelek w Cieszynie wywołało sporo kontrowersji. Obok zadowolonych z tego stanu rzeczy mieszkańców twardo stanęli też ci, których to rozwiązanie tylko poirytowało. Co powstanie w lokalu po dawnym barze? Zakład Budynków Miejskich właśnie rozstrzygnął przetarg.

Na początku lipca ZBM ogłosił przetarg na najem lokalu przy ul. Sejmowej 1 ograniczony do branży usługowej, handlowej i biurowej. Lokal ma powierzchnię ok. 160 m. kwadratowych, jednak zainteresowany nie musiał decydować się na całą powierzchnię, bowiem do wynajęcia zostały oddane dwa niezależne lokale: ten z wejściem od strony ul. Głębokiej oraz ten z wejściem od ul. Sejmowej, gdzie kiedyś mieścił się bar Kufelek.

Jak dowiadujemy się, w drodze przetargu wyłoniono nowego najemcę mniejszego lokalu z wejściem przy ul. Głębokiej. Tym oferentem jest spółka komandytowa Bronowscy Czernichów Sp. z o.o. z Czernichowa (powiat żywiecki). "Zakład Piekarniczo-Cukierniczy S.J. Janina Bronowska" zajmuje się wypiekiem i sprzedażą pieczywa. Lokal o powierzchni ok. 70 m. kwadratowych zostanie wynajęty spółce z czynszem 60 zł za metr kwadratowy plus VAT.

Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z sekretariatem ZBM, oprócz powyższego oferenta było jeszcze dwóch zainteresowanych. Z kolei drugim, większym lokalem z wejściem od strony ul. Sejmowej nikt nie był zainteresowany. Jak zapewnia ZBM, zostanie ogłoszony kolejny przetarg na wynajem tej przestrzeni.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dać monitoring na winiarnię U CZECHA i okolicę z możliwością oglądania przez wszystkich to pooglądamy jak klijęci się zachowują wieczorami w okolicy winiarni.Piją na ulicy leją po bramach i studni

A czy w tej piekarni sprzedawać będzie pani Kwaśna?

50400 PLN netto rocznie do kasy ZBM, nie Urzędu Miejskiego, za marny lokalik o powierzchnie 70 m2. Burmistrz musi mieć wielkie doświadczenie w biznesie, aby przystać na taki interes i zadowolić się procentem z podatku dochodowego. BRAWO włodarze miasta za tak trafną decyzję i zamianę piwa w chleb.

Trafna uwaga. Rentowność jaką wykazuje ZBM to 0,3% w roku 2014. Przychody ok.14 mln zysk 50 tys. Widać, że jest to tak ustawione żeby się kręciło ale o dywidendzie właściciel może zapomnieć.

Kolejny błąd w rozumowaniu, dywidenda dywidendą, ale wpływy do budżetu miasta powinny iść w 100 % za lokale mieszkalne i użytkowe, a spółka otrzymywać wynagrodzenie za usługę którą wykonuje jako administrator, a że jest własnością gminy na dywidendę nie ma co liczyć. Wyprowadzono w ten sposób środki z miasta do budżetu spółki, która jest monopolistą na rynku nieruchomości komunalnych w zakresie ich administrowania ( zarządzania majątkiem gminy). Burmistrz już nie zarządza tylko kontroluje, czy jego pracę i za niego, inny niezależny podmiot wykonuje. Niezły pomysł byłego burmistrza , który to wymyślił, aby zapewnić sobie posadki w Radach Nadzorczych. Nie wiadomo tylko czy po pracy pilnował i w przyszłości będzie pilnował majątku gminnego czy własnego?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama