, piątek 19 lipca 2024
Powiat: Rozpoczęły się prace nad projektami budżetu
Aktualnie jest czas na to, by zgłaszać wnioski do projektu budżetu związane z dofinansowaniem działalności na kolejny rok kalendarzowy.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Powiat: Rozpoczęły się prace nad projektami budżetu

MB
Samorządy wystartowały z opracowaniem projektów budżetu na rok 2016. Jest to też czas dla mieszkańców oraz innych podmiotów zewnętrznych na składanie wniosków do projektów budżetowych w poszczególnych gminach powiatu cieszyńskiego. Podajemy obowiązujące harmonogramy.

W związku z tym, że gminy rozpoczęły prace nad przygotowaniem projektów budżetu na rok 2016, aktualnie jest czas na to, by zgłaszać wnioski do projektu budżetu związane z dofinansowaniem działalności na kolejny rok kalendarzowy. Takie wnioski mogą składać mieszkańcy, organizacje, radni, komisje i kluby radnych, związki wyznaniowe, inne podmioty z terenu gminy, a także przedstawiciele sołectw. Wniosek można składać osobiście w danym urzędzie miasta/gminy lub wysłać go pocztą.

Jak rysują się terminy w poszczególnych gminach powiatu cieszyńskiego? W Cieszynie zostały podane dwa terminy. Do 31 sierpnia wnioski mogą składać organizacje społeczne, polityczne oraz mieszkańcy. Z kolei do 15 października o dofinansowanie mogą wnioskować podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych.

W pozostałych gminach obowiązuje jeden termin składania wniosków dla wszystkich zainteresowanych. Ostateczne terminy składania wniosków do projektu budżetu na rok 2016: Brenna - 15 września, Chybie - 31 sierpnia, Hażlach - 15 września, Dębowiec - 30 września, Goleszów - 15 września, Skoczów - 30 września, Strumień - 30 sierpnia, Wisła - 21 września, Ustroń - 20 października, Zebrzydowice - 30 września, Istebna - 31 sierpnia (Wyjątek w przypadku Istebnej stanowią wnioski o udzielenie dotacji dla podmiotów niezaliczonych do sektora finansów publicznych oraz wnioski w sprawie wspomagania ze środków budżetowych Gminy Istebna realizacji grupowych urządzeń zaopatrzenia w wodę, których termin składania upływa 15 października 2015 r. Odrębnym terminem objęte są również wnioski na zadania realizowane w ramach funduszu sołeckiego, których termin składania określa ustawa o funduszu sołeckim).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama